Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Multimedialny stół Ideum Duet z Androidem i Windows 8

Duet to nie pierwsza taka propozycja połączenia komputera i stołu, ale wygląda najciekawiej i właśnie jej będę kibicował. Stół został wyposażony zarówno w Androida i Windows 8 w jednym urządzeniu. Posiada łatwe przełączanie pomiędzy systemami operacyjnymi, a stół ma sprzęt światowej klasy, wygląda świetni, a monitor posiada 12 punktowy multi-touch.

Rozwiązanie Duet zastosował monitor o rozdzielczości 1920x1080 i jest dostępny w dwóch rozmiarach 42 cale i 46 cale. Całość została wzmocniona szkłem chemicznym z powłoką antyodblaskową. Monitor posiada aż 60 punktów dotykowych po uruchomieniu systemu Android, a 12 na systemie Windows 8.

 

Całość została tak zaprojektowana by nie zostawiała plam po kawie, i jest w pełni wodoodporna (IP54). Grupowość stołu to 2.4 cm.

Duet wyróżnia się tym że może pracować pod dwoma systemami operacyjnymi jednocześnie. System Android oparty jest na procesorze Rockchip RK3288 2.0GHz wraz z 2 GB pamięci RAM. Dołączono do niego 16 GB pamięci na przechowywanie danych, a zainstalowany software to KitKat 4.4.

Wersja dla Windows 8, zależy od wielkości monitora. 42 calowy monitor oparty jest na procesorze Intel Core i5-457OR 3.2 GHz z integrowaną karta graficzną Iris Pro Graphics 5200. Ponadto ma 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej SSD. Mocniejsza maszyna została zaimplementowana w 46 calowej obudowie. Posiada procesor Intel Core 3.5 GHz i7-4710HQ  wraz z 1GB pamięci RAM i 512 GB SSD.

 

Aby zapewnić szybkie przełączanie pomiędzy dwoma systemami operacyjnymi zastosowano mini komputer Intel Edison, który przełącza je między sobą w kilka sekund. Duet idealnie pasuje do zastosowań w domu jak i szkołach i  hotelach. Cena tego urządzenia nie jest tania i powala na nogi (7.950$).  

Źródło: ideum.com

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.