AKTUALNOŚCI

Chop-E, czyli elektryczny rower

Chop-E to elektryczny rower o unikalnej konstrukcji, przypominający motor ale o znacznie lżejszej konstrukcji. Projekt urodził się 1 kwietnia 2014 roku, na początku jako żart, ale z czasem przerodził się w poważny projekt. Panowie z Estonii potrzebowali zaledwie kilku dni by powstał projekt, a po 28 dniach powstał pierwszy pełno funkcyjny prototyp chopera.

Jak na elektryczny rower, pojazd jest super ekologiczny. Wyliczono, że za 1 euro zakupionej energii elektrycznej można przejechać aż 625 km! Rower wyposażony jest w 20Ah baterię zamocowaną w tylnym kole, której czas ładowania to 3.5h. Silnik za to zamocowany jest na przedniej osi koła i pozwala na rozpędzenie pojazdu do zawrotnej prędkości 35km/h , które w pełni zadowoli każdego cyklistę.

Zobacz pierwszy filmik, prezentujący możliwości elektrycznego roweru.

 

Projekt doczekał się także kampani na Kickstarter. Celem jest zebranie funduszy na rozpoczęcie seryjnej produkcji elektrycznego roweru.


Parametry techniczne:
Silnik :1KW
Akumulator :20Ah LiFePO4, 16x, 48V
Przednie koło/opona: 20 cali średnicy i 3cale szerokości
Tylnie koło / opona: 18 cali- felga aluminiowa z oponą 240/40/18 od motocykla
Zasięg: Ponad 55km
Wymiary: 2m długości
Waga: ok 65kg

Źródło: Chop-e.com

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.