ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

Nowy skaner 3D HDI Advance R3

Firma3D3 Solutions wprowadziła nowy model skanera HDI Advance R3 – dostępny z opcją skanowania z kolorową teksturą

W ofercie firmy 3D3 Solution pojawił się nowy model skanera 3D o wysokiej wydajności sknowania: HDI Advance R3. Urządzenie wykorzystuje technologię białego spolaryzowanego światła (whitelight) do pomiaru obiektów przestrzennych. Ta metoda umożliwia osiągnięcie w nowym skanerze pomiaru jednego skanu w przeciągu 0,88 sekundy.Duża elastyczność rozwiązania jest wynikiem zastosowanej technologii dostępnej w gamie skanerów HDI.

Oznacz to między innymi, że modele skanerów HDI charakteryzują się możliwością ustawienia jednego z trzech prekonfigurowanych zakresów skanowania, zmianę zakresu skanowania od 200 mm do 1500 mm, wysoką dokładność I co najważniejsze dla użytkownika końcowego niewygórowaną cenę przy bardzo szybko rozwijającym się dołączanym do każdego skanera programie FlexScan3D. Skaner 3D HDI Advance R3 wyposażony jest w parę monochromatycznych kamer 2.8 megapixelaz dołączonymi wysokiej klasy obiektywami 5 megapixeli16 mm.

Opcja skanowania 3D z kolorową teksturą

Skaner 3D model HDI Advance R3 potrafi skanować obiekty 3D według standardu:black and white (czarny i biały – monochromatyczny schemat kolorów). Takie rozwiązanie gwarantuje z jednej strony szybkie przetwarzanie obrazu z kamer na siatki mesh z drugiej zapewnia większą dokładność skanowania. Aby umożliwić skanowanie 3D z funkcją mapowania tekstury dodano opcję zamiany monochromatycznych kamer skanera 3D na kamery wyposażone w matrycę kolorową.

Specyfikacja techniczna:

  • Średnia ilość punktów: 2.6 miliona na skan
  • Średnia ilość poligonów: 5.2 milionana skan
  • Szybkość skanowania: 0.88 sekundy
  • Odległość między punktami: 0.075mm dla zakresu 200mm, 0.15mm dla zakresu 400mm, 0.225mm dla zakresu skanowania 600mm
  • Zakresy skanowania: ustawione na 200mm, 400mm oraz 600mm, możliwa płynna regulacja zakresu skanowania od 200mm do 1500mm
  • Dokładność: w zależności od zakresu skanowania wynosi od: 50μm (0.002")
  • Eksport (zapis) do formatów: PLY, OBJ, STL, ASC, 3D3

Przykładowe skany 3D wykonane skaneremHDI Advance R3:

 

Źródło: 3D SPACE

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.