AKTUALNOŚCI

Alphacam 2015 R1 PL

Prace nad polską wersją Alphacam 2015 R1 dobiegły końca. Poniżej opis najważniejszych zmian.

Nowy Interfejs Użytkownika

Interfejs użytkownika Alphacam 2015 R1 został znacząco unowocześniony. Jest to tzw. interfejs wstążkowy, posiadający następujące właściwości:

  • Zakładki Wstążki zawierające ikony i etykiety tekstowe
  • Pasek Szybkiego Dostępu
  • Opcje dostosowywania
  • Lista Ostatnich Plików i Podgląd Pliku

Okienko Podglądu Eksploratora Windows

Okienko podglądu Eksploratora Windows pokazuje podgląd plików projektowych i tekstowych Alphacam. Obsługiwany jest podgląd dla poniższych typów plików:
  • Rysunki Alphacam
  • Maszyny Alphacam
  • Oprawki Narzędzi
  • Postprocesory
  • Pliki NC (.anc oraz .nc)
  • Listy Nakładania

Zaawansowane Cykle Obróbki 5-osiowej

Nowy moduł Zaawansowanego Frezowania 5-osiowego, który zawiera kompleksowy zestaw strategii obróbczych z szeroką funkcjonalnością sterowania orientacją narzędzia i inteligentnym unikaniem kolizji, jest doskonałym narzędziem do obróbki wieloosiowej powierzchni i brył.

Obsługuje wiele różnych rodzajów narzędzi, w tym narzędzia torusowe lub stożkowe. Nowe ścieżki narzędzia mogą być analizowane pod kątem ograniczeń obrabiarek z wykorzystaniem Optymalizatora 5-osiowej ścieżki narzędzia.

Zaawansowane Frezowanie 5-osiowe jest opcją dodatkową, którą można dokupić do Ultimate Milling lub Ultimate Router. Proszę skontaktować się z przedstawicielem Alphacam aby poznać szczegóły.

Biblioteka Oprawek

Alphacam 2015 R1 pozwala na stworzenie biblioteki oprawek narzędziowych, które można dołączać do dowolnego narzędzia i wyświetlać na symulacji.

Oprawki nie są uzależnione od modułu, co oznacza, że te same oprawki można wykorzystać w modułach Mill, Router i Stone.

Oprawki można definiować poprzez Wyciągnięcie lub Obrót Geometrii, model STL i model bryłowy. Następnie po zdefiniowaniu względnego punktu końca narzędzia i obszaru kolizyjnego oprawka może być używana i wyświetlana na symulacji.

W Alphacam 2015 R1 można definiować także agregaty typu agregat poziomy (oprawki kątowe do frezowania lub wiercenia horyzontalnego) oraz agregat multidrill.

Google Sketchup

Modele utworzone w Google Sketchup można teraz importować w Alphacam jako modele STL.

Obsługiwane są modele utworzone w Google Sketchup w wersji 2014 i starszych. Wczytywane są wszystkie elementy Google SketchUp z wyjątkiem tekstu i wymiarów.

Więcej informacji można znaleźć w dokumencie Alphacam 2015 R1 What's New Pokaż plik >>

Źródło: CNS Solutions

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.