Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Monitor wielkoformatowy o bardzo wysokiej ...

NEC Display Solutions wprowadza na rynek monitor wielkoformatowy MultiSync® X474HB umożliwiający wyświetlanie czytelnego obrazu w miejscach mocno oświetlonych, oferujący pełną czytelność nawet w świetle słonecznym. Urządzenie przeznaczone jest dla szeroko rozumianego sektora Digital Signage.

Specjalistyczny 47-calowy monitor LCD inteligentnie dostosowuje parametry obrazu do warunków oświetleniowych otoczenia, gwarantując jasny, wyraźny obraz przy jednoczesnym oszczędnym zarządzaniu energią. Dzięki jasności do 2000 cd/m2 – prawie trzykrotnie wyższej niż posiada większość wielkoformatowych monitorów NEC – X474HB wyświetla doskonale widoczny obraz zarówno przy zastosowaniu urządzenia w witrynach sklepowych, jak i totemach, czy obudowach zewnętrznych.

“Monitory wielkoformatowe często nie do końca sprawdzają się w kwestii czytelności obrazu w nieosłoniętych miejscach na zewnątrz budynków, gdzie jasne światło słoneczne utrudnia poprawny odbiór obrazu. Aby temu przeciwdziałać monitory te często mają ustawioną maksymalną jasność, co skraca żywotność urządzenia, ostatecznie i tak nie poprawiając obrazu w zadowalającym stopniu.” – powiedział Tobias Augustin, Product Manager Public Display Solutions w NEC Display Solutions Europe.

“Monitor NEC X474HB rozwiązuje te problemy dzięki ekranowi o bardzo wysokiej jasności, który został zaprojektowany z myślą o trwałości i czytelności obrazu w nasłonecznionych miejscach. Dlatego monitor jest idealny do pracy w trudnych warunkach, które wymagają zwiększonej wydajności, elastyczności sterowania i podłączania, jak również działania przez wiele godzin bez przerwy.”

10-bitowy panel IPS z bezpośrednim podświetleniem LED zapewnia optymalną ergonomię oglądania dzięki głębszym poziomom czerni, zwiększonemu kontrastowi i czytelności oraz niższemu zużyciu energii. Ponadto X474HB może poszczycić się współczynnikiem TNI na poziomie 110°C, co oznacza, że płynne kryształy nie będą ciemnieć od ciepła promieni słonecznych.

Oprócz bardzo jasnego panelu Full HD monitor wyposażono w powłokę antyodblaskową ShineOut Anti-Glare i filtr optyczny Quarter-Lambda w celu kompensacji polaryzacji światła emitowanego przez ekran. Zapewnia to pełną czytelność w takich instalacjach, jak info-kioski czy totemy informacyjne, nawet w przypadku oglądania obrazu poprzez okulary przeciwsłoneczne ze szkłami polaryzacyjnymi.

Monitor X474HB posiada czujnik NFC, który można wykorzystać dzięki odpowiedniej aplikacji na urządzenia z systemem Android. Pomaga to w obniżeniu kosztów instalacji, ponieważ kilka monitorów można skonfigurować w łatwy sposób przed ich zamontowaniem. Wystarczy, że instalator ustawi raz konfigurację w aplikacji, a następnie skopiuje ustawienia do wszystkich pozostałych monitorów w danej instalacji, bez konieczności podłączania ich do źródła zasilania. Ułatwione jest również serwisowanie, gdyż wszystkie istotne informacje można pobrać poprzez zwykłe przyłożenie tabletu lub smartfona z technologią NFC do monitora.

Połączenie inteligentnego oszczędzania energii z funkcjami zarządzania ciepłem nie tylko obniża zużycie energii, ale także sprawia, że monitor jest zgodny z proekologiczną filozofią NEC Green Vision.

Ponadto monitor X474HB dysponuje gniazdem rozszerzeń interfejsu STv3 oraz gniazdem opcji STv2 zgodnym ze standardem OPS, co pozwala na integrację z komputerowymi i innymi opcjonalnymi modułami rozszerzeń bez konieczności używania zewnętrznych urządzeń.

Dostępność

Nowy monitor NEC MultiSync® X474HB będzie dostępny już w styczniu 2015r. Ponadto zostanie zaprezentowany na stoisku NEC Display Solutions (nr stoiska 4-R24) na targach ISE w Amsterdamie w dniach 10-12 lutego 2015.

 

Źródło: NEC

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.