Autodesk DAYS 2021

AKTUALNOŚCI

Nowoczesne i niezawodne aplikacje ruchome w drukarkach 3D

Obecnie w Polsce wśród producentów drukarek 3D wiodącymi firmami są Zortrax, ZMorph, Omni3D, Pirx i TYTAN 3D. Polscy producenci prezentują drukarki 3d na światowych wystawach m. in. na targach Printshow w Londynie.

ZMorph jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się polskich producentów drukarek 3D. Firma od dwóch lat doskonali projekt wielofunkcyjnej drukarki 3D z wymiennymi końcówkami narzędziowymi. Urządzenie może drukować elementy z plastików (PLA, ABS), ceramiki, gumy, nylonu, czekolady, ciasta oraz innych materiałów.

Drukarka działa w technologii FDM, nakładając materiał warstwami tworzy finalnie gotowy produkt. W celu uzyskania takich możliwości zastosowano w układzie liniowym bezsmarowe systemy liniowe oraz napędowe firmy igus.

Do przesuwu wózka z głowicą drukującą zastosowano tuleje wykonane z materiału iglidur W300 oraz wałki prowadzące ze stali nierdzewnej. Stół grzewczy jest poruszany za pomocą prowadnic profilowanych z serii miniaturowej drylin T.

Wiązki kablowe stołu grzewczego prowadzone są w e-prowadniku 04 serii E2/micro, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu inżynierów firmy igus w zakresie optymalizacji ilości zastosowanego materiału i konstrukcji e-prowadnika, zapewnia właściwy stosunek jego masy do wytrzymałości mechanicznej, dzięki czemu idealnie sprawdza się w dynamicznych aplikacjach.

Oba te elementy są napędzane paskami zębatymi. Zastosowanie produktów firmy igus pozwala na zaproponowanie na rynku rozwiązania prostego w obsłudze i o wysokiej estetyce co powoduje, iż drukarka ZMorph jest bardzo atrakcyjną propozycją nie tylko dla użytkowników prywatnych, ale także dla firm z różnych branż technologicznych - twierdzi Prezes firmy Przemysław Jaworski

Aplikacje produktowe firmy igus gwarantują niezawodną i cichą pracę drukarek 3D firmy ZMorph.

Źródło: igus

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.