ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

Edgecam, a sportowe samochody

Brytyjski producent samochodów Great British Sports Cars nabył niedawno 4-osiowe centrum obróbcze Hardinge Bridgeport i zaprogramował je za pomocą Edgecam do produkcji złożonych komponentów w ramach planowanego rozwoju.

Dla nas Edgecam oznacza brak jakichkolwiek ograniczeń w produkcji, dzięki czemu możemy tworzyć skomplikowane projekty oraz budować jakość naszych produktów. Jest to integralna część naszej działalności produkcyjnej. Wykonanie niektórych złożonych elementów była by bez niego niemożliwe - powiedział Richard Hall, dyrektor Great British Sports Cars

Dyrektor Richard Hall w swojej wypowiedzi mówi o 2000 komponentach, które wchodzą w skład każdego samochodu oraz o ich planach rozwoju obejmujących produkcję skomplikowanych części.

Stało się dla nas jasne, że nie możemy rozwijać produkcji samochodów w sposób, jaki chcielibyśmy bez poprawy szybkości produkcji oraz projektowania.

Po konsultacji z Engineering Technology Group, który polecił zakup maszyny Hardinga Bridgeport GX 1000 programowanej za pomocą Edgecam stwierdzili, że Edgecam jest najlepszym oprogramowaniem CNC przystosowanym do obróbki złożonych części.
 
Mówili również o tym, że połączenie Hardinga i Edgecam było pójściem firmy w nowym kierunku, dzięki czemu mogą wykonać w tym momencie każdy element. Swoją przygodę rozpoczęli najpierw z amortyzatorami, przepustnicą, Kolektorami ssącymi – w przyszłości zamierzają również zaprogramować swoją nową tokarkę Hardinge GS 51 również za pomocą Edgecam.
 
 
Chcieliśmy licznych ulepszeń podwozia jednakże dostępne na rynku amortyzatory nie spełniały wytyczonych przez nas funkcji tak, więc zainwestowaliśmy w Bridgeport i Edgecam, aby móc tworzyć własne amortyzatory. Przyniosło to korzyści nie tylko w naszej firmie, staliśmy się dostawcami amortyzatorów również dla innych producentów samochodów – są one wykorzystywane w samochodach Lotus Elise.
 
Podczas projektowania swoich elementów korzystają z narzędzi oraz wyposażenia, co zmniejsza koszty i poprawia jakość dając przy tym bardziej z ekonomizowaną produkcję.
 
Jest to dla naszych klientów oraz mediów bardziej wiarygodne, gdy mogą zobaczyć, że realizujemy nasze projekty oraz obróbkę od początku do końca, czyni nas to prawdziwym brytyjskim producentem samochodów.
 
 
Każdy model GBSC Zero posiada indywidualną specyfikację, chociaż istnieje wiele uniwersalnych części. Richard Hall stwierdził:
 
Możemy łatwo tworzyć części przy użyciu jednego zestawu narzędzi a także w łatwy sposób zmieniać sposób obróbki w Edgecam. Byłoby to nie możliwe bez Edgecam.
 
Większość wytwarzanych przez nich części na tokarkach jest stosunkowo prosta jednakże zaprogramowanie obróbki za pomocą Edgecam przyśpieszy proces.
 
Firma rozrasta się i będziemy inwestować w dodatkowe maszyny CNC, dlatego też umiejętne programowanie obróbki frezarskiej oraz tokarskiej będzie coraz ważniejsze.
 
Wiele funkcji, jakie oferuje Edgecam jest szczególnie przydatnych zwłaszcza szybkość przetworzenia rysunku CAD na gotowy program na maszynę z zoptymalizowanymi ścieżkami, zapewnienie odpowiedniego oprzyrządowania do pracy oraz zachowanie jak największej trwałości narzędzia. Projekt z SolidWorks jest importowany do Edgecam, gdzie dobiera się rozmiar półfabrykatu, wybiera się narzędzia, wyszukuje krawędzie oraz otwory i dobiera odpowiednią strategię obróbki.
 
 
Dla nas Edgecam oznacza brak jakichkolwiek ograniczeń w produkcji, dzięki czemu możemy tworzyć skomplikowane projekty oraz budować jakość naszych produktów. Jest to integralna część naszej działalności produkcyjnej. Wykonanie niektórych złożonych elementów była by bez niego niemożliwe.
 
GBSC Dyrektor Marketingowy Ruth Hall stwierdził, że inwestycja w maszyny CNC oraz oprogramowanie Edgecam daje kontrolę nad produkcją.
 
Mamy wspaniały pomysł, w jaki sposób rozwinąć firmę a także wykwalifikowanych pracowników. Nasze samochody przyciągają wiele uwagi. Jeśli parkujemy jeden obok Ferrari więcej osób jest zainteresowanych naszym samochodem aniżeli Ferrari.
 
 
Korzyści z wykorzystywania Edgecam: 
  • Możliwość produkcji skomplikowanych elementów.
  • Szybkie przekształcenie rysunku CAD na gotowy program na maszynę
  • Zmniejszenie kosztów i poprawa jakości
Źródło: Nicom

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.