AKTUALNOŚCI

Jeszcze łatwiej i szybciej z Modułem Szaf Wnękowych 2.0.0.2

Moduł Szaf Wnękowych pojawił się na rynku w październiku 2013 r. i już doczekał się swojej pierwszej aktualizacji. Dostosowanie modułu do oczekiwań testerów i długi okres badań zaowocował rok temu powstaniem narzędzia wszechstronnego, skutecznego i umożliwiającego efektowne zaprezentowanie projektu szafy w kontekście aranżacji całego pomieszczenia, a także sprawną współpracę między producentami mebli, stolarzami oraz projektantami.

Moduł Szaf Wnękowych w wersji 2.0.0.2 ujrzał światło dzienne miesiąc temu, a swój kształt zawdzięcza sugestiom i uwagom jego użytkowników.

Nowe funkcje i zmiany w obsłudze Modułu Szaf Wnękowych 2.0.0.2 mają zwiększyć ergonomię pracy w tym specjalistycznym narzędziu, chociaż już jego początkowa wersja była bardzo solidna. Nowa odsłona modułu to przede wszystkim nowy rodzaj frontów - drzwi otwierane - oraz nowy typ blend zewnętrznych, tzw. zaślepki.

Producent wykonał również optymalizację w Edytorze szuflad, gdzie nowością jest możliwość ustalania odstępów między dnem szuflady a spodnią płaszczyzną komórki lub dolną krawędzią pudła szuflady. Pojawiło się również nowe okienko „Wymiary komórki”, które służy do precyzyjnego i szybkiego przesuwania zaznaczonego elementu.

Inne dodatkowe opcje to: sterowanie widocznością fragmentów podzielonej przegrody (deski ukryte w module będą także nieobecne w środowisku CAD i wizualizacji programów CAD Decor PRO, CAD Decor i CAD Kuchnie), możliwość wysuwania półek w skrajnych komórkach poza obrys szafy oraz łączenie elementów w sąsiednich komórkach. Szczegółowy spis wszystkich zmian znajduje się na stronie producenta w zakładce Historia aktualizacji. Użytkownicy modułu, którzy posiadają aktualny Pakiet Serwisowy mogą bezpłatnie skorzystać z tych wszystkich zmian - wystarczy, by zezwolili automatycznie uruchamiającemu się aktualizatorowi na przeprowadzanie update'u.

Na tle podobnych aplikacji Moduł Szaf Wnękowych wyróżnia się prostym i intuicyjnym interfejsem, w którym swobodnie operujemy w wizualizacji 2D i 3D. Poznańska firma CAD Projekt K&A wspólnie ze swoimi klientami stworzyła autorski moduł służący do projektowania, wizualizacji i wyceny szaf wnękowych i narożnych, regałów oraz zabudowy garderób.Parametryczna metoda projektowania i modelowanie 3D oraz inteligentne rozwiązania, w tym równomierne rozmieszczenie elementów, to jego największe atuty.

Moduł jest wyposażony również w automatycznie generowaną dokumentację techniczną, edytor cen, system kontroli błędów, przejrzyste raporty końcowe oraz możliwość współpracy z aplikacją CAD Rozkrój, co jest szczególnie przydatne dla przedsiębiorstw produkujących meble na zamówienie. Projekt dowolnej szafy można tworzyć ze zdefiniowanych kompletów elementów lub samodzielnie tworzonych modułów użytkownika. Obecnie dostępna jest uniwersalna baza materiałów i wyposażenia, a w przyszłości producent chce stworzyć również bazy produktowe.

Firma CAD Projekt K&A aktualnie udostępnia Moduł Szaf Wnękowych 2.0.0.2 w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, hiszpańskiej i czeskiej. Moduł jest dołączany w wersji DEMO do wszystkich standardowych instalatorów programów CAD Decor PRO, CAD Decor i CAD Kuchnie. Ograniczenia wersji demonstracyjnej to m.in.: mniej elementów do wykorzystania, zablokowana edycja niektórych parametrów szafy (skosów, wymiarów), niedostępne opcje raportowania oraz brak możliwości zapisania projektu szafy czy wstawienia jej do środowiska CAD.

Więcej o możliwościach i funkcjonalnościach Modułu Szaf Wnękowych przeczytasz na stronie producenta.

 

Źródło: CAD Projekt K&A

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.