AKTUALNOŚCI

GstarCAD 2015 w wersji beta jest już dostępny

Firma Gstarsoft udostępniła wersję beta najnowszej wersji GstarCAD, czyli uniwersalnego i w pełni funkcjonalnego oprogramowania typu CAD 2D/3D.

GstarCAD 2015, będący następcą GstarCAD 8, oferuje użytkownikom wiele nowych innowacyjnych funkcji i opcji, które zwiększą efektywność pracy projektantów. Finalna wersja programu zarówno w wersji 32-bitowej, jak i 64-bitowej powinna ukazać się na przełomie stycznia i lutego 2015 roku.

Pierwszą zauważalną zmianą w GstarCAD 2015 jest nowy, bardziej przejrzysty i czytelny interfejs użytkownika. Dodano m.in. interfejs wstążkowy, który można dostosować zgodnie z własnymi preferencjami oraz jaśniejsze ikony. Uwagę zwraca także zakładka Aplikacje, dzięki której użytkownicy mogą bezpośrednio, z poziomu programu, pobrać mobilną wersję GstarCAD.

Niezwykle użyteczną nowością w GstarCAD 2015 jest możliwość używania plików PDF jako podkładów. Funkcja ta działa na takiej samej zasadzie jak w przypadku plików rastrowych. W podkładach, utworzonych z plików PDF, użytkownicy mogą ustawić: kontrast, zaciemnienie, tryb monochromatyczny i kolory dla tła.

Najnowszy GstarCAD wspiera platformę .NET Framework. Dzięki GstarCAD .NET API możliwe jest programowe dokonywanie zmian w aplikacji i plikach rysunków poprzez udostępnione biblioteki dla takich języków i środowisk programistycznych, jak: GRX, Lisp, VBA, ADS, .NET. GstarCAD.NET API znacznie zwiększa potencjał GstarCAD 2015, pozwalając na prostsze tworzenie wielu nowych branżowych nakładek i dalsze poszerzanie możliwości programu.

Kolejną nowością w GstarCAD 2015 jest opcja dodawania do rysunków kodów kreskowych oraz tzw. kodów QR. Kody te przyśpieszą i ułatwią uzyskiwanie dodatkowych informacji o interesujących nas projektach.

W GstarCAD 2015 użytkownicy mogą przechowywać dane w tzw. chmurze obliczeniowej, co znacząco wpływa na zwiększenie efektywności pracy zespołowej. Zastosowanie scentralizowanej platformy, jaką stanowi chmura obliczeniowa, pozwala na przeglądanie danych i dzielenie się nimi zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych.

Aby przyśpieszyć zarządzanie dużymi zestawami rysunków, w GstarCAD 2015 wprowadzono Menadżer zestawu arkuszy. Pozwala on na: zarządzanie danymi i dokonywanie w nich modyfikacji, automatyzowanie konfiguracji rysunków, ułatwiony dostęp do wskazanej części rysunków oraz uproszczone publikowanie, czy też drukowanie wszystkich arkuszy projektu.

W GstarCAD 2015 usprawniono również funkcjonowanie wielu istotnych poleceń m.in: rysowania linii, polilinii, okręgów, prostokątów, a także kopiowania i obracania o nowe opcje, które jeszcze bardziej zwiększą komfort i szybkość pracy użytkowników.

Premiera finalnej odsłony GstarCAD 2015 zaplanowana została na przełom stycznia i lutego 2015 roku. Wersję beta programu, w języku angielskim, można już pobrać ze strony producenta >>>

Więcej informacji na temat oprogramowania GstarCAD można znaleźć na stronach wyłącznego dystrybutora w Polsce, firmy TMSys: www.gstarcad.pl i www.tmsys.pl

Źródło: TMSYS

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.