AKTUALNOŚCI

Czy rower może być wyzwaniem dla projektanta?

Firma Ford Motor Co zawarła umowę licencyjną z firmą elektrycznych rowerów Pedego, którego efektem jest wart 4 tyś dolarów Super Cruiser. Ten kalifornijski model roweru pozwala na przejechanie 20 mil na jednym ładowaniu z prędkością do 20 mil na godzinę.

Firma od 2009 roku sprzedała ponad 20.000 rowerów, z czego 80% na rynek USA, a połowa z nich w samej Kalifornii. Sam rower został zaprojektowany dla Pedego przez światowej sławy architekta Tony Ellsworth.

Cechą charakterystyczną jest krzywa rama oraz prosty design, a elektryczne komponenty zabudowane w minimalistyczny sposób. Akumulatory 48V litowo-jonowe zamontowane z tyłu, pozwalają w prosty sposób go zdemontować w celu ładowania w dowolnym miejscu. Kierownica w stylu chopper jest w pełni regulowana nie tylko w górę i dół, ale także w poziomie.

Super Cruiser posiada 600W silnik z siedmioma kołami zębatymi, które są zmieniane z kierownicy. Rower jest łatwo uruchomić, wystarczy użyć do tego celu czerwonego przycisku i jesteś gotowy do podróżowania na oponach Schwalbe Big Ben. Możliwe jest także jednoczesne pedałowanie zwiększając tym samym zasięg.

 

Źródło: Pedego

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.