Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali

AKTUALNOŚCI

AMD FirePro w stacjach roboczych HP

AMD ogłosiła, że następna generacja mobilnych i stacjonarnych stacji roboczych firmy HP będzie wykorzystywała najnowsze, profesjonalne karty graficzne AMD FirePro.

Sprzęt ten zaprojektowano dla użytkowników, którzy pragną pracować na zupełnie nowym poziomie szczegółowości obrazu, szybkości, responsywności i przy niespotykanych wcześniej możliwościach tworzenia.

Stacje HP Z840, Z640 i Z440 wykorzystują karty graficzne AMD FirePro W2100, W5100 i W7100. Ponadto przenośne stacje HP ZBook 15 G2 i 17 G2 będą wyposażone w mobilne, profesjonalne karty graficzne AMD FirePro M5100 i M6100.

Profesjonalne karty graficzne AMD FirePro, które napędza wielokrotnie nagradzana architektura Graphics Core Next (GCN) firmy AMD, oferują znakomitą wydajność w środowisku OpenCL. Można z niej skorzystać w szeregu zaawansowanych aplikacji służących do rozwijania i opracowywania nowych produktów, wspomaganego komputerowo projektowania urządzeń mechanicznych, inżynierii, edycji wideo, a także w programach pomocnych artystom, fotografom i designerom.

Firmy AMD i HP razem oferują użytkownikom mobilnych i stacjonarnych stacji roboczych przełomowe technologie, które zapewniają wysoką wydajność i możliwości następnej generacji,” powiedział David Cummings, senior director i general manager w Professional Graphics AMD. „Użytkownicy nowych stacji roboczych firmy HP mogą skorzystać na większej pojemności pamięci, najlepszym wsparciu dla wyświetlaczy 4K oraz konfiguracji wieloekranowych, wysokiej klasy sterownikach i certyfikatach aplikacji – wszystko to, aby zdefiniować na nowo wydajność sprzętu profesjonalistów, którzy od teraz mogą zdziałać jeszcze więcej.”

Profesjonalne karty graficzne AMD FirePro pomagają naszym klientom przy pracy nad kluczowymi zadaniami, które wymagają funkcji zwiększających produktywność szczególnie w przypadku projektów CAD i tworzeniu treści,” powiedział Jeff Wood, vice president w Worldwide Product Management w dziale Commercial Solutions Business Unity w firmie HP. „Wiedząc to jesteśmy pewni, że użytkownicy naszych stacji roboczych mogą polegać na kartach graficznych AMD FirePro, które cechuje znakomity sterownik, wsparcie aplikacji i wydajność, której potrzebują.”

Rodzina następnej generacji kart graficznych AMD FirePro Serii W dla stacji roboczych zapewnia co najmniej dwukrotnie większą pojemność pamięci w porównaniu z poprzednią generacją , a także możliwości obsługi rozdzielczości 4K, wysoką wydajność obliczeniową, obsługę następnej generacji API oraz PCIe® 3.0.

  • Karta graficzna AMD FirePro™ W7100 to źródło mocy dla stacji roboczych, które służą do inżynierii i tworzenia multimediów. Dzięki 8 GB pamięci GDDR5 to idealne rozwiązanie dla zwiększenia wydajności systemu, obsługi materiałów 4K, a w tym odtwarzania, edycji i transkodowania wideo;


  • Dzięki 4 GB pamięci GDDR5 i czterem wyjściom wideo na karcie graficznej AMD FirePro™ W5100 użytkownicy mogą z łatwością pracować ze złożonymi modelami, zestawami danych i zaawansowanymi efektami wizualnymi;


  • W przeciwieństwie do konsumenckich kart graficznych, które są produkowane i sprzedawane przez wiele firm, karty graficzne AMD FirePro™ W2100 są konstruowane wyłącznie przez AMD, co zapewnia ich stałą jakość, wydajność i niezawodność.


Mobilne, profesjonalne karty graficzne AMD FirePro™ Serii M bazują na tej samej funkcjonalności i wydajności, co karty graficzne AMD FirePro Serii W. Produkty te cechują się:

  • Wysokiej klasy sterownikami: bazujące na architekturze GCN, mobilne, profesjonalne karty graficzne AMD FirePro to produkty zaprojektowane dla wysokiej wydajności, które w połączeniu z wysokiej jakości oprogramowaniem sterującym pracą są doskonale dostosowane do pracy z wiodącymi aplikacjami dla stacji roboczych;

  • Inteligentne funkcje zarządzania energią: technologia AMD Enduro™ pozwala mobilnym, profesjonalnym kartom graficznym AMD FirePro optymalizować zużycie energii baterii. Jej działanie jest z natury dynamiczne, aby móc zapewnić odpowiednią moc, gdy jest zapotrzebowanie na wysoką wydajność, lub zmniejszyć pobór prądu, gdy sprzęt znajduje się w stanie spoczynku;

  • Standardy wyjść wideo: mobilne, profesjonalne karty graficzne AMD FirePro oferują obsługę DisplayPort 1.2a oraz ekranów UltraHD 4K

Ponadto karta graficzna AMD FirePro W9100 jest obecnie na liście przetestowanych i certyfikowanych produktów firmy HP. Model ten oferuje wydajność na poziomie superkomputerów umożliwiając użytkownikom pracę z niezwykle złożonym modelowaniem i projektami symulacyjnymi przy zachowaniu szybkości i sprawności w działaniu.

Profesjonalne karty graficzne AMD FirePro™ będą dostępne w nowych stacjonarnych i mobilnych stacjach roboczych przed końcem bieżącego miesiąca.

Źródło: AMD

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.