Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021

AKTUALNOŚCI

PremieraTopSolid 7.8

Nowa wersja oprogramowania TopSolid 7.8 jest już dostępna na polskim rynku. System został połączony z modułem NC Simul zapewniającym dodatkową symulację obróbki oraz zintegrowany z interaktywną biblioteką narzędzie skrawających Adveon Sandvik Coromant. Zostały rozbudowane możliwości udostępniania projektów. Stworzono choćby funkcje dzięki której jest możliwa weryfikacja ergonomii i estetyki przygotowanych realizacji.

TopSolid7 to rozwiązanie rozwijane zgodnie z najnowszymi trendami technologicznymi i odpowiadający oczekiwaniom rynku mechanicznego. Głównym atutem TopSolid7 jest możliwość zarządzania czasem pracy narzędzia eliminując przy tym przestoje na produkcji oraz uszkodzenia samej maszyny w TopSolidCAM. System obsługuje w pełni 64-bitowe systemy, procesory wielordzeniowe, zachowując kompatybilność z bibliotekami internetowymi np. TraceParts oraz przede wszystkim posiada zintegrowany PDM dzięki czemu umożliwia wzrost wydajności na produkcji o 20-30%.

TopSolid CAM i weryfikacja obróbki w NC Simul

Z TopSolid CAM 7.8 został połączony moduł NC Simul, który zapewnia dodatkową weryfikacje procesu obróbki. Moduł NCSimul wczytuję program wygenerowany przez postprocesor czyli dokonuje tzw. konwersji wstecznej . Moduł spełnia rolę wirtualnej "maszyny pomiarowej". Bo tak samo jak nie sprawdza się detalu na maszynie na której się go wykonało tak samo G-kod powinien być sprawdzony w specjalistycznym symulatorze maszyny.

Dzięki zamodelowanej maszynie wraz z kinematyką, i informacji o przyrządach mocujących , dokonujemy weryfikacji pod kątem kolizji w przestrzeni roboczej. Szczególnie ważne jest to dla maszyn wieloosiowych gdzie kontrola procesu przez operatora jest trudna lub wręcz nie możliwa. Rozwiązanie polegające na dodatkowej weryfikacji G-kodu stosowane między innymi w przemyśle lotniczym. Nie trzeba się wiele zastanawiać by zauważyć że narzędzie całkowicie eliminuje ryzyko uszkodzeń materiałów, narzędzi czy maszyn.

TopSolid i biblioteka narzędzi skrawających Adveon Sandvik Coromant

TopSolid7 został zintegrowany z interaktywną biblioteką narzędzi skrawających Adveon Sandvik Coromant. Biblioteka ta jest bezpiecznym i szybkim narzędziem umożliwiającym tworzenie i eksportowanie danych zespołów narzędzi do TopSolidCAM, który umożliwia między innymi symulację obróbki. Ponadto twórca bilioteki - Sandvik Coromant - zdecydował, że platforma Adveon umożliwi korzystanie z narzędzi wszystkich producentów posługujących się normą ISO 133 99 regulującą zasady opisu parametrów geometrycznych i użytkowych narzędzi skrawających. Wszystkie wybrane w katalogu narzędzia będą widoczne dla użytkownika w TopSolidCAM ze wszystkimi parametrami (np. parametry skrawania, prędkość posuwu, długość robocza narzędzia).

Każda aktualizacja lub modyfikacja narzędzia będzie miała wpływ na wykonane już obróbki w CAMie. Dzięki możliwości tworzenia własnych bibliotek, zawierających zestawy narzędzi, użytkownik może pokazać narzędzie w trybie 2D i 3D. Celem integracji TopSolid7 z biblioteką Adveon jest przede wszystkim optymalizacja procesów produkcyjnych, zmniejszyć ryzyko kolizji i błędów oraz dostarczenie prostych narzędzi, dzięki którym możliwe jest wykonywanie skomplikowanych operacji.

Udostępnianie projektów w TopSolid7

TopSolid7 pozwala udostępniać projekty na dwa sposoby. Pierwszy z nich to użycie TopSolid Viewer, gdzie projekt jest eksportowany w formie wykonywalnego pliku exe ( uruchamia się bez konieczności instalacji). Jest to najwygodniejszy sposób na zaprezentowanie naszego projektu osobom bez licencji TopSolid7 (kontrahentom, działowi kontroli jakości itp.). Podczas eksportu można wyłączyć wykonywanie przekrojów i pomiarów oraz dołączyć pliki związane z projektem ( dokumentację PDF, dokument tekstowy lub inny dowolny plik). W TopSolid Viewer możemy też włączyć widok renderowany, który pozwoli na obejrzenie finalnego wyglądu naszego projektu.

Drugi sposób udostępniania to PDM Explorer tutaj już nie kopiujemy projektu tylko podłączamy się bezpośrednio do bazy PDM poprzez login i hasło. Explorer udostępnia możliwość konsultacji projektu, tworzenia i zarządzania rewizjami.

Spacer po projekcie w TopSolid 7.8

W TopSolid 2014 pojawia się nowa funkcja umożliwiająca wirtualny spacer po przygotowanym projekcie. Projekt oglądamy z poziomu wzroku postaci znajdującej się wewnątrz. Spacer po zaprojektowanej powierzchni umożliwia weryfikację ergonomii i estetyki przygotowanej realizacji. Postać, którą się poruszamy może zostać dowolnie zmodyfikowana. To duża zaleta - postać może przyglądać się projektowi symulując osobę niepełnosprawną na wózku lub dziecko. Kolejną zaletą funkcji wirtualnego spaceru jest możliwość obejrzenia pomieszczenia ze zmienną szerokością kąta widzenia. Docenią to na pewno projektanci monitoringów przemysłowych oraz specjaliści BHP, którzy muszą sprawdzić zagrożenia pracy na hali z dużą ilością ruchomych maszyn.W związku z premierą do końca sierpnia br. użytkownicy TopSolid7 mogą wykupić aktualizację oprogramowania o 30% taniej a nowi klienci, którzy zdecydują się na zakup oprogramowania do końca września br. otrzymają atrakcyjny rabat. Więcej informacji tutaj >>>

Źródło: TopSolution

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.