Warsaw Industry Week
Konferencja dla Narzędziowni TOOL-SHOP 2018
CADNews
Wypróbuj Solid Edge za darmo
Polska Grupa Użytkowników SolidWorks

AKTUALNOŚCI

Międzynarodowy Kongres CAx Innovation 2014

Polskie Stowarzyszenie Upowszechniania Komputerowych Systemów Inżynierskich „ProCAx“ wspólnie z Instytutem Podstaw Konstrukcji Maszyn Politechniki Śląskiej, Instytutem Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji Politechniki Krakowskiej oraz z Wydziałem Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, przy udziale logistycznym firmy Targi w Krakowie sp. z o.o., zapraszają do udziału w Międzynarodowym Kongresie CAx Innovation 2014, który odbędzie się w Krakowie, w czasie trwania 19 Międzynarodowych Targów EUROTOOL®.

W ramach targów EUROTOOL® organizowany jest Salon Technologii CAx, w którym pokazane zostaną zastosowania wszystkich najważniejszych technik CAx w nowoczesnym przemyśle, a w części konferencyjnej, na sesjach tematycznych omawiane będą referaty ilustrujące zastosowania technik CAx w procesie projektowo-technologicznym „od pomysłu do produktu finalnego“.

Sesje tematyczne:

  • Projektowanie - Design (CAD);
  • Inżynieria odwrotna (w tym skanowanie 3D) - Reverse Engineering (RE);
  • Inżynieria obliczeniowa - Computational Engineering (CAE);
  • Projektowanie technologii wytwarzania (w tym CAPP, CAAPP, CAM i obrabiarki CNC) - Manufacturing process planning (CAPP, CAAPP,CAM end CNC);
  • Inżynieria biomedyczna - Bioengineering (CAME).

Cele szczegółowe:

  • Tendencje w rozwoju i zastosowaniach komputerowych systemów inżynierskich klasy CAx;
  • Problemy kształcenia w zakresie systemów CAx;
  • Integracyjna rola Stowarzyszenia ProCAx.

Zgłoszony referat, po uzyskaniu pozytywnej recenzji Komitetu Naukowego, zostanie zakwalifikowany do publikacji jako artykuł: najlepsze w periodyku anglojęzycznym, a pozostałe w miesięczniku MECHANIK, w tzw. Wirtualnej Bibliotece oraz na stronie ProCAx.

Do przygotowania plakatów i wystawienia swoich osiągnięć z obszaru CAx zapraszamy uczelniane komórki organizacyjne (zakłady, katedry, wydziały) zainteresowanych uczelni technicznych polskich i zagranicznych.
Więcej informacji na stronie organizatora: www.caxinnovation.pl oraz www.procax.org.pl 

Źródło: ProCAx

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.