ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

Jak przenieść szkic w Solid Edge?

W trakcie modelowania części łatwo o pomylenie się w wyborze lica, płaszczyzny, na której ma być wykonany szkic, wyciągnięcie lub wyciągnięcie obrotowe. Solid Edge w łatwy sposób można przenieść szkic, operację z jednego lica na inne.

Szkic_Zmiana

Przeniesienie szkicu pokazane zostanie na operacji wyciągnięcia. W celu zmiany położenia szkicu, operacji, kliknij go raz LPM, spowoduje to wyświetlenie okna na którym wybierz Edytuj definicję. Na Pasku podręcznym - Przeciągnij, kliknij Przeciągnij – Krok; szkic. Pasek podręczny zmieni swój wygląd. Najedź na dowolne z lic, pojawi się na nim zarys płaszczyzny, obrazujący nowe położenie płaszczyzny przenoszonego szkicu, rys poniżej. Bardzo ważne jest usytuowanie osi X, reprezentowana jest ona przez jedną z krawędzi wyświetlaną na kolor zielony, rys poniżej.

Szkic_Zmiana_1

Możliwa jest zmiana krawędzi złużą do tego celu klawisze N, B, T, F lub P. Po zdefiniowaniu osi X kliknij LPM w celu zaakceptowania wybranej nowej płaszczyzny szkicu. Na ekranie wyświetlone zostanie okno informujące o możliwości pojawienia się pewnych problemów, rys poniżej. Należy na nim kliknąć OK.

Szkic_Zmiana_2

Program przeniesie szkic i stanie się on aktywny, rys poniżej.  W niektórych sytuacjach niezbędna będzie ingerencja konstruktora cele „naprawy” przenoszonego szkicu i operacji do niej powiązanych. Na rys poniżej zmieniony został wymiar 75 na 140, celem nasunięcia profilu na wybraną ściankę.

Szkic_Zmiana_4

Na poniższym rysunku pokazany jest model z przeniesioną geometrią.

Szkic_Zmiana_3

 

Źródło: CAMdivision

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.