AKTUALNOŚCI

Najnowszy podręcznik SolidWorks 2014

Najnowszy podręcznik SolidWorks 2014 - Modelowanie powierzchniowe, Narzędzia do form, Rendering i wizualizacje  pojawi się w sprzedaży w połowie lipca.

Podręcznik podejmuje tematykę modelowania powierzchniowego, które znajduje szerokie zastosowanie podczas: modelowania skomplikowanych kształtów, pracy na pojedynczych ścianach, naprawy błędów w plikach importowanych, konwersji siatki (chmury punktów) na powierzchnię.

"Ponadto czytelnicy znajdą wiele przydatnych wskazówek dotyczących projektowania elementów z tworzyw, jak operacje mocowania, sprawdzanie symetrii, analiza grubości, zapis do złożenia." - powidział Paweł Kęska, autor podręcznika.

Rozdział drugi został poświęcony tematyce przygotowania gniazd formujących w opraciu o narzędzia do form. Oprócz omówienia wszystkich dostępnych narzędzi zamieszczono wiele ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz różne triki ułatwiające pracę z formami. Książka jest tak zbudowana, że w wielu miejsach czytelnik wykorzystuje poznane wcześniej operacje modelowania powierzchniowego.

W trzecim rozdziale znajdują się informacje o wizualizacjach, które w SolidWorks wykonujemy z użyciem dodatku PhotoView 360. Dowiesz się jak definiować wyglądy, wstawić oświetlenie lub kamerę, jak przygotować scenę umożliwiając wykonananie realistycznego renderingu. Ponadto nauczysz się wstawiać kalkomanie, zapisywać zmodyfikowane sceny lub wyglądy oraz odpowiednio zmieniać ustawienia programu.

Format: B5
Ilość stron:624
Wydruk: kolorowy
Oprawa: miękka
Zawiera płytę CD
Autor: Paweł Kęska
 
Podręcznik pojawi się w sprzedaży w połowie lipca. Niestety nie ma możliwości wcześniejszego zakupu w formie przedsprzedaży. Nowa książka będzie oferowana jako pojedyncza pozycja lub w komplecie z pozostałymi - w nieco niższej cenie.
 
 
Zamówienia będzie można składać na stronie: www.solid-podreczniki.pl >>>

Przykładowe zagadnienia

  • wyciągnięcie powierzchni po profilach oraz powierzchnia według granicy

  • linie podziałowe

  • zapis części wieloobiektowej do złożenia i analiza pochylenia

  • naprawy błędów w plikach importów oraz zmiany projektowe w plikach bez historii

  • obróbka wyników skanowania

  • analiza grubości, sprawdzanie symetrii, analiza odchylenia

  • budowa gniazd formujących i wstawianie do formy

  • przygotowanie wizualizacji, różne rodzaje renderingu (tutaj komiksowe)

  • rendering końcowy i przetwarzanie obrazu

 
W sprzedaży cały czas dostępne są dwa inne podręczniki SolidWorks 2013, które również nadają się do nauki nowszej wersji SolidWorks 2014, ponieważ zmiany w podstawowej obsłudze pomiędzy kolejnymi wersjami programu są znikome.


 
Źródło: www.solid-podreczniki.pl

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.