Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali

AKTUALNOŚCI

Autodesk atakuje rynek druku 3D

Prezes Autodesk Carl Bass poinformował właśnie o dwóch jakże ważnych kierunkach rozwoju firmy na najbliższe lata. Pierwszym z nich jest otwarta platforma oprogramowania do drukowania 3D o nazwie Spark. Jego celem będzie łatwe i niezawodne przetwarzanie modeli 3D na język maszyny, co ma się przełożyć na jakość i dokładność modeli 3D.

Spark będzie otwartym i swobodnie licencjonowanym kodem do wykorzystania przez innych producentów sprzętu lub miłośników budowania własnych konstrukcji drukarek 3D. Tak jak to jest w przypadku naszej drukarki 3D - konstrukcja drukarki będzie publicznie dostępna w celu umożliwienia dalszego rozwoju i eksperymentów. Drukarka będzie w stanie korzystać z szerokiej gamy materiałów, zarówno naszych (Autodesk) jak i innych producentów.

Świat dopiero zaczyna zdawać sobie sprawę z potencjału jaki daje drukarka i otwarty kod Spark. Zarówno Spark jak i drukarka 3D będą dostępne w tym roku.

Więcej o projekcie druku 3D, Spark i drukarce 3D znajdziecie na stronie www.autodesk.com/spark

Źródło: Autodesk

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.