Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

Nowy Toughpad FZ-G1 do pracy w warunkach ekstremalnych

Panasonic wprowadzi na rynek nową wersję super wytrzymałego tabletu Toughpad FZ-G1. Parametry urządzenia są zgodne z unijną dyrektywą ATEX, która definiuje zasadnicze wymagania, jakie musi spełniać produkt przeznaczony do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. Dzięki temu z certyfikowanej wersji będzie można korzystać m.in. w zakładach chemicznych, rafineriach, czy też na stacjach benzynowych.

Toughpad FZ-G1 został sklasyfikowany w drugiej grupie urządzeń opatrzonych certyfikatem ATEX, co oznacza, że może być wykorzystywany w pracy na powierzchni w obszarach zagrożonych wybuchem. W certyfikowanym modelu wykorzystano nową baterię, podczas gdy samo urządzenie umieszczono w specjalnie zaprojektowanym skurzanym etui.

- Branża paliwowa, a także inne sektory podatne na wybuchy łatwopalnych substancji po raz pierwszy mogą zapewnić swoim pracownikom mobilnym w pełni wzmocniony tablet, działający w oparciu
o system Windows
– mówi Jan Kaempfer z Panasonic Computer Product Solutions. To istotny krok, który pozwoli tym specjalistom osiągnąć podobny poziom produktywności, jaki można zaobserwować u użytkowników Toughpadów Panasonic na całym świecie – dodaje Jan Kaempfer.

Toughpad FZ-G1 był pierwszym tabletem klasy fully rugged działającym w środowisku Windows, skierowanym do pracowników, którzy większość czasu spędzają w terenie. Urządzenie jest certyfikowane zgodnie z normą MIL-STD-810G, a także chronione przed pyłem i wodą w stopniu IP65. Dzięki technologii IPSα Display i matrycy, której jasność wynosi 800cd/m2, osoby te mogą wygodnie korzystać z Toughpada nawet w ostrym słońcu. Ponadto bateria z wbudowaną technologią oszczędzania energii, m.in. poprzez wykorzystanie czujnika światła otoczenia, pozwala Toughpadowi FZ-G1 na osiem godzin nieprzerwanej pracy w warunkach roboczych.

Przedni panel tabletu wyposażono w wysokiej jakości kamerę, podczas gdy z tyłu urządzenia można opcjonalnie zainstalować aparat 3 Mpx o podwójnym fleszu, który umożliwi tworzenie przejrzystej dokumentacji fotograficznej, niezależnie od warunków oświetleniowych. Użytkownicy będą mieli także możliwość uruchamiania najważniejszych aplikacji i narzędzi za pomocą jednego przycisku, dzięki konfigurowalnym klawiszom na obudowie Toughpada FZ-G1.

Urządzenie zaprezentowano na trwającej w Moskwie konferencji Neftegaz 2014. W Polsce Toughpad FZ-G1 znajdzie się w sprzedaży u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic od czerwca 2014 roku,
w cenie od 12 000 zł netto.

Źródło: Panasonic

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.