Warsaw Industry Week 2020
Skonfiguruj swoją ofertę SOLIDWORKS

AKTUALNOŚCI

Advance Design w nowej wersji 2015

GRAITEC, europejski producent i dostawca rozwiązań BIM dla budownictwa ogłasił wydanie Advance Design 2015.

Advance Design jest przeznaczony dla projektantów konstrukcji, którzy poszukują profesjonalnego i łatwego w użyciu rozwiązania BIM do analizy MES, symulacji, wymiarowania i optymalizacji konstrukcji stalowych, żelbetowych i drewnianych.

Główne nowości w Advance Design 2015:

  • Weryfikacja ugięcia elementów żelbetowych z uwzględnieniem zarysowania wg EC2
  • Nowy ekran startowy ułatwiający korzystanie z programu  • Implementacja włoskich norm NTC 2008

Advance Design 2015: weryfikacja ugięcia elementów żelbetowych

Podczas projektowania konstrukcji żelbetowych niezwykle ważne jest sprawdzenie ugięć w elementach takich jak belki czy stropy. Weryfikacji takiej można dokonać uwzględniając zmniejszony moment bezwładności zarysowanego elementu. Tego typu obliczenia są dość skomplikowanym i iteracyjnym procesem. Advance Design 2015 całkowicie automatyzuje ten proces i umożliwia wyznaczenie ugięcia z uwzględnieniem zbrojenia teoretycznego lub rzeczywistego również wyznaczonego przez program.

Proces: Kolejne kroki obliczeń są wykonywane z automatycznie wyznaczanymi momentami bezwładności w każdej iteracji. Moment bezwładności w każdej iteracji wyznaczany jest poprzez interpolację pomiędzy wartościami momentów w stanie bez zarysowania i stanie zarysowanym zgodnie z zasadami opisanymi w pkt 7.4.3 z EN 1922-1-1. Wszystkie wyniki otrzymane z tych obliczeń mogą być wyświetlone w formie graficznej oraz tabelarycznej.

Więcej informacji na stronie www

 

Źródło: Datacomp

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Stacja robocza Lenovo ThinkPad P53

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.