AKTUALNOŚCI

Co nam oferuje SolidWorks Education – licencje studenckie

W broszurach o SolidWorks dla edukacji możemy znaleźć stwierdzenie „SolidWorks Education obejmuje wszystkie najnowsze technologie 3D CAD w ramach jednego pakietu”. Właśnie pakietu, ale co dokładnie się w nim zawiera? Jakie licencje są przeznaczone dla pracowni komputerowych na uczelni czy w szkole, a jakie do pracy w domu?

Rozróżniamy następujące licencje dla edukacji:

 • SolidWorks Education Edition
 • SolidWorks Student Design Kit (SDK)
 • SolidWorks Student Access (Engineering Kit)
 • SolidWorks Student Edition
 • SolidWorks Student Trial

SolidWorks Education Edition – licencje przeznaczone są dla szkół i uczelni do instalacji w pracowniach komputerowych. Mieliśmy możliwość wyboru pomiędzy licencjami jednostanowiskowymi lub sieciowymi. Aktualnie oferowane są już tylko licencje sieciowe(minimum 45 licencji).

Co zawiera w sobie taka licencja:

 • SolidWorks Premium (pełny pakiet do projektowania 3D i dokumentacji 2D)
 • SolidWorks Simulation Premium (pakiet do analiz inżynierskich)
 • SolidWorks Flow Simulation (pakiet do analiz inżynierskich)
 • SolidWorks Plastics (pakiet do analiz inżynierskich)
 • SolidWorks Sustainability (pakiet uwzględniający wskaźniki środowiskowe)
 • SolidWorks Electrical (pakiet do projektowania elektryki) moduł dodatkowo płatny
 • SolidWorks Composer (pakiet do tworzenia materiałów technicznych i marketingowych) moduł dodatkowo płatny
 • SolidWorks Enterprise PDM (pakiet do zarządzania dokumentacją techniczną) moduł dodatkowo płatny

SolidWorks Student Design Kit (SDK) – licencja jest przeznaczona dla uczniów i studentów do pracy w domu. Jest ona darmowa i oferowana przez szkoły posiadające licencje sieciowe z aktualną subskrypcją. Funkcjonalnością odpowiada licencji komercyjnej SolidWorks Standard. Po taką licencję uczniowie i studenci powinni się zgłaszać do prowadzącego zajęcia z SolidWorks. Licencja jest przeznaczona głownie do osób, które rozpoczynają przygodę z projektowaniem 3D w SolidWorks.

SolidWorks Student Access (Engineering Kit) – licencja jest przeznaczona dla uczniów i studentów, pracowników naukowych i nauczycieli do pracy w domu. Jest ona darmowa i oferowana przez szkoły posiadające licencje sieciowe z aktualną subskrypcją. Funkcjonalnością odpowiada licencji SolidWorks Education Edition (bez dodatkowo płatnych modułów). Po taką licencję uczniowie i studenci powinni się zgłaszać do prowadzącego zajęcia z SolidWorks. Licencja jest przeznaczona dla osób, które piszą prace przejściowe, magisterskie, startują w konkursach projektowych lub chcą się nauczyć dodatkowych modułów np. Simulation lub Plastics.

SolidWorks Student Edition – licencja jest przeznaczona dla uczniów i studentów do pracy w domu. Jest ona płatna, do kupienia w sklepie SolidWorks. Funkcjonalnością odpowiada licencji SolidWorks Education Edition (bez dodatkowo płatnych modułów).

SolidWorks Student Trial – licencja jest przeznaczona dla uczniów i studentów dopracy w domu. Jest ona darmowa i oferowana przez SolidWorks Corp. lub dostawców oprogramowania np. CNS Solutions. Najczęściej pojawia się w przypadku organizowania specjalnych akcji promocyjnych np. przy premierze nowej wersji. Licencja jest 60 dniowa.

Autor: Dawid Fionik, CNS Solutions

Źródło: CNS Solutions

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.