AKTUALNOŚCI

Wzrost wydajności w SolidWorks Simulation 2014

Symulacja jest teraz używana jako narzędzie inżynierskie przy każdym etapie cyklu rozwoju produktu. Przy takim wykorzystaniu naszego narzędzia chcemy czerpać pełne korzyści podczas projektowania oraz posiadać w naszych rękach intuicyjne i wydajne oprogramowanie FEA.

Moim zdaniem rozwiązanie SolidWorks jest bardzo dobrze znane w zakresie łatwości obsługi i jego intuicyjności, która pozwala skrócić czas uczenia się ale nie wiem czy wszyscy użytkownicy wiedzą, że w SolidWorks 2014 jest jeszcze coś – wzrost wydajności.

To usprawnienie wpływa na działanie naszych symulacji, a w szczególności na szybsze uzyskanie wyników dzięki czemu jesteśmy wstanie analizować duże złożenia. Oto one:

1. Nowy solwer dla dużych modeli

W wersji 2014 SolidWorks Simulation dla wszystkich użytkowników jest dostępny nowy solwer iteracyjny zwany „Large problem Direct Sparse Solver”. Jest on dostosowany do modeli, które zawierają miliony stopni swobody, dzięki czemu można skutecznie rozwiązać naszą symulacje dla dużych części i złożeń. Co więcej, ten nowy solwer obsługuje wiele rdzeni, więc może nie tylko rozwiązać duże analizy w zakresie 5-10 milionów stopni swobody, można też to zrobić o wiele szybciej niż wcześniej. Podam wam przykład, musimy przeprowadzić analizę modelu z 8 000 000 stopni swobody i zajmie nam to zaledwie 16 minut na komputerze stacjonarnym z 2 procesorami i 12 rdzeniami.

2. Wzrost prędkości w solwerze

SolidWorks Simulation 2014 zwiększa szybkość swoich obliczeń, która jest dostępna dla wszystkich użytkowników. Nowa wersja poprawia obsługę procesorów wielordzeniowych o ok. 10-15%!

Autor: Łukasz Siwiec - cnstoday.pl
Źródło: CNS Solutions

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.