AKTUALNOŚCI

Nowa funkcjonalność skanerów 3D

Szybkie skanowanie obiektów o dowolnych gabarytach - nawet całego samochodu czy dużych konstrukcji - przy użyciu markerów jest w 100% automatyczne i co najmniej 5-cio krotnie przyspiesza czas wykonywania modeli.

Dzięki nowej funkcjonalności, po naklejeniu markerów na mierzony obiekt, podczas skanowania z kolejnych kierunków, program Mesh3D automatycznie połączy kolejne skany i stworzy całą bryłę skanowanego obiektu.

Przykładem zastosowania markerów jest skanowanie samochodu, które wykonała firma SMARTTECH. W pierwszej kolejności należy przygotować samochód do skanowania, czyli pokryć jego powierzchnię tlenkiem tytanu (w celu uniknięcia odbijania światła przez lakier), a następnie na powłokę z tlenku nakleić markery.

Tak przygotowany obiekt jest już gotowy do skanowania. Wykorzystanie markerów sprawia, że cały proces staje się znacznie mniej pracochłonny. Po zeskanowaniu pierwszego obszaru wystarczy przesunąć skaner, włączyć następny pomiar, a program Mesh3D sam odnajdzie odpowiednie markery i połączy skany. Taka automatyzacja procesu skanowania skraca czas późniejszej obróbki wyników pomiarowych z 12 do 2 godzin.

Cały proces skanowania i obróbki samochodu wykonany przez firmę SMARTTECH można obejrzeć poniżej

Źródło: SMARTTECH

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.