AKTUALNOŚCI

Nowe funkcje w DraftSight V1R5.0

Poniżej przedstawimy najważniejsze rozwiązania i ulepszenia  w nowej wersji DraftSight to V1R5.0

Nowe funkcje w darmowej wersji DraftSight V1R5.0 :

 • Szukanie w opcjach: wystarczy wpisać w polu wyszukiwania (w menu Opcje) czego szukasz a zostanie wyświetlona ścieżka lokalizacji do tego tematu.
 • Szybkie Grupy: szybkie tworzenie grup elementów za pomocą prawego przycisku myszy.
 • Integracja iQuestions: korzystając z zakładki Community, loguj się do społeczności DraftSight online SwYm by szukać i zadawać pytania w dziale iQuestions.

Oto nowe funkcje V1R5.0 w wersji Enterprise i Professional DraftSight w tym funkcjie wersji darmowej wymienionej powyżej:

Enterprise and Professional Pack
Enterprise and Professional Pack
 • Drukowanie wsadowe: wyślij zbiór rysunków i arkuszy do drukarek w trybie wsadowym. Użytkownicy mogą zapisywać zadania drukowania partiami na liście plików (*. BPL) do późniejszego wykorzystania .
  • Uwaga: użytkownicy mogą drukować tylko z arkuszy PageLayouts i w konfiguracji druku związanych z nimi. Dodatkowo w każdej konfiguracji PageLayout stosowanych w druku i wydruków wsadowych, użytkownicy muszą określić drukarkę .
  • Podgląd warstw: szybki podgląd zawartości warstw pojedynczo lub przez zestaw określonych warstw. Polecenie pozwala użytkownikom określać, jakie elementy są na danej warstwie i czasowo zamknąć okno dialogowe, aby wyświetlić podgląd warstwy w oknie dialogowym na górze.
  • Podkład PDF: możliwe jest dołączanie stron dokumentu PDF do rysunku za pomocą polecenia AttachPDF. Komenda łączy określony plik jako odniesienie do bieżącego rysunku.
  • Standard zgodności rysunków: Użyj polecenia VerifyStandards, aby sprawdzić czy rysunek jest zgodny ze standardem firmy czy organizacji lub niestandardowymi normami. Komenda sprawdza  nazwy i właściwości warstw, style linii i wymiarów oraz tekstu w bieżącym rysunku w odniesieniu do plików standardów. Użytkownicy mogą zastąpić niestandardowe elementy, mogą je ignorować lub oznaczyć flagą lub pozostawić bez zmian .
  • Obliczenia właściwości masy: oblicz i wyświetl właściwości masowe regionów. Polecenie to wyświetla informacje o dołączonym obszarze, obwodzie i środku ciężkości określonego regionu.
  • Nagrywanie makr: najszybszym i najprostszym sposobem, aby rozpocząć programowanie z API DraftSight jest rejestrowanie makra.

Więcej informacji o bieżącej wersji oraz programi do pobrania na stronie: http://www.3ds.com/products-services/draftsight/overview/

Źródło: PSWUG.info

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.