Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań

AKTUALNOŚCI

Intergraph wydaje FEATools

Intergraph ogłosił, że Paulin Research Group wydała FEATools, oprogramowanie do analizy metodą elementów skończonych (MES), które łączy się z CAESAR II - aby możliwe było przeprowadzenie analizy komponentów poza ograniczeniami przepisów jak i komponentów wysokiego stopnia eksploatacji tak aby tworzyć bardziej opłacalne projekty w których zredukujemy nacisk na osprzęt a podniesiemy trwałość instalacji i urządzeń.

FEATools używa metody elementów skończonych (MES), czynników intensyfikacji naprężeń (SIFs – stress intensification factors) i elastycznych rozwiązań dla trójników i czwórników w modelach CAESAR II, pozwalając użytkownikom na projektowanie i analizę systemów ze spójnymi współczynnikami bezpieczeństwa, co procentuje oszczędnością czasu i pieniędzy. Połączony z CAESAR II, FEATools oblicza rzeczywiste warunki obciążeń i dopuszczalne obciążenia na dysze i dostarcza raport pomocny w rozwiązywaniu tego typu problemów.

W związku wydaniem FEATools, Intergraph zorganizował serię webinariów dotyczących MES, gdzie uczestnicy mogli przesłać swoje modele wykonane w programie CAESAR II do recenzji przez ekspertów z branży. Intergraph zachęca użytkowników, aby kontynuować przesyłanie swoich modeli utworzonych w CAESAR II do przeglądu. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź: http://coade.typepad.com/coadeinsider/2013/12/submit-your-caesar-ii-models-for-review.html. Aby złożyć model do przeglądu odwiedź: http://www.coade.com/caesarii/FEAModels.shtml.

Źródło: Datacomp

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.