Warsaw Industry Week
Konferencja dla Narzędziowni TOOL-SHOP 2018
CADNews
Wypróbuj Solid Edge za darmo
Polska Grupa Użytkowników SolidWorks

AKTUALNOŚCI

Intergraph wydaje FEATools

Intergraph ogłosił, że Paulin Research Group wydała FEATools, oprogramowanie do analizy metodą elementów skończonych (MES), które łączy się z CAESAR II - aby możliwe było przeprowadzenie analizy komponentów poza ograniczeniami przepisów jak i komponentów wysokiego stopnia eksploatacji tak aby tworzyć bardziej opłacalne projekty w których zredukujemy nacisk na osprzęt a podniesiemy trwałość instalacji i urządzeń.

FEATools używa metody elementów skończonych (MES), czynników intensyfikacji naprężeń (SIFs – stress intensification factors) i elastycznych rozwiązań dla trójników i czwórników w modelach CAESAR II, pozwalając użytkownikom na projektowanie i analizę systemów ze spójnymi współczynnikami bezpieczeństwa, co procentuje oszczędnością czasu i pieniędzy. Połączony z CAESAR II, FEATools oblicza rzeczywiste warunki obciążeń i dopuszczalne obciążenia na dysze i dostarcza raport pomocny w rozwiązywaniu tego typu problemów.

W związku wydaniem FEATools, Intergraph zorganizował serię webinariów dotyczących MES, gdzie uczestnicy mogli przesłać swoje modele wykonane w programie CAESAR II do recenzji przez ekspertów z branży. Intergraph zachęca użytkowników, aby kontynuować przesyłanie swoich modeli utworzonych w CAESAR II do przeglądu. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź: http://coade.typepad.com/coadeinsider/2013/12/submit-your-caesar-ii-models-for-review.html. Aby złożyć model do przeglądu odwiedź: http://www.coade.com/caesarii/FEAModels.shtml.

Źródło: Datacomp

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.