AKTUALNOŚCI

Nowe modele wielkoformatowych monitorów dotykowych NEC z serii TM

NEC Display Solutions wprowadził trzy nowe modele monitorów dotykowych z serii MultiSync® V-TM, oferujące pięciopunktowy multi-touch, włącznie z obsługą gestów w Windows 7 i 8. Zastosowana technologia dotykowa umożliwia szybkie i dokładne przesuwanie palcem po ekranie, dzięki czemu użytkownicy mogą powiększać, przesuwać i obracać wyświetlane obiekty. Modele MultiSync® V423-TM, V463-TM oraz MultiSync® V652-TM  mają ekran, odpowiednio -42”, 46” oraz 65”.

Funkcje dotykowe wraz z ulepszonym podświetleniem LED, zmniejszonym zużyciem energii i niższymi kosztami operacyjnymi sprawiają, że monitory idealnie nadają się do aplikacji interaktywnych w korporacjach, handlu, rozrywce i muzealnictwie.

“Doskonała wydajność naszych monitorów z serii TM, sprawia, że świetnie nadają się one do  zastosowań interaktywnych, takich jak: dotykowe tablice interaktywne, Digital Signage i punkty „way finder”, szczególnie w przypadkach wymagających użycia technologii multi-touch.” – powiedziała Daniela Dexheimer, Product Manager Solutions w NEC Display Solutions Europe – „Multi-touch z obsługą do pięciu punktów dotyku jednocześnie zapewnia funkcjonalność, której potrzebują użytkownicy. Ponadto instalacja Plug&Play, brak konieczności kalibracji i stosowania sterowników powodują, że nasze modele doskonale  sprawdzą się w salach lekcyjnych, pokojach konferencyjnych oraz w miejscach rekreacji.”

65-calowy ekran MultiSync® V652-TM doskonale sprawdzi się w roli tablicy interaktywnej. Z urządzeniem dostarczane jest bezpłatne oprogramowanie DisplayNote NEC Edition Presenter License, służące do prezentacji, udostępniania treści i współpracy wielu osób na różnych urządzeniach mobilnych i platformach. Monitor w połączeniu z uchwytem o regulowanej wysokości oraz oprogramowaniem stanowi kompletny zestaw do pokoi konferencyjnych w korporacjach lub klasach lekcyjnych.

Nowe modele z serii TM wyposażono w optyczną technologię multidotyku, która oferuje pięć kluczowych zalet w porównaniu z innymi technologiami. Pozwala na instalację Plug&Play – niepotrzebna jest kalibracja ani sterowniki, a tym samym instalacja jest łatwiejsza. Brak konieczności kalibracji ekranu dotykowego przekłada się na niższe koszty konserwacyjne. Gwarantowana jest wysoka jakość obrazu, ponieważ w odróżnieniu od innych technologii, w przypadku obrazowania optycznego ekranu nie pokrywa się żadną powłoką. Oznacza to, że nie występują zakłócenia w jakości obrazu. Ponadto, monitory można obsługiwać w różny sposób: bezpośrednio rękami, w rękawicach lub rysikiem, a funkcjonalność dotykowa występuje nadal nawet w przypadku zarysowania ekranu.

Niektóre funkcje obniżają całkowity koszt posiadania (TCO) nowych modeli i sprawiają, że są one bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Zgodnie z proekologiczną filozofią NEC Green Vision monitory wyposażono w opcjonalny czujnik natężenia oświetlenia w otoczeniu i ulepszone podświetlenie LED w porównaniu do poprzednich modeli, co przekłada się na niższe zużycie energii i niższe koszty eksploatacji.

Wszystkie modele wyposażono w metalową obudowę, co zwiększa ich wytrzymałość. W celu uzyskania pełnej czytelności obrazu w każdych ustawieniach, nowe monitory dysponują dwustronną szybą antyrefleksyjną, która redukuje odbicia światła i eliminuje efekt lustra. Monitory mogą być instalowane w pozycji pionowej i poziomej, a dodatkową elastyczność zapewniają różne opcje montażowe.

Dostępność

Monitory NEC MultiSync® V423-TM, V463-TM oraz V652-TM są już dostępne na rynku.

Źródło: NEC

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.