Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali

AKTUALNOŚCI

Dell Precision M3800

Precision M3800 to kolejna mobilna stacja robocza od Dell która doczekała się już polskiej premiery. Przyjrzyjmy się jej.

Zaczniemy od zewnątrz. Nowa stacja Della to niezwykle cienka obudowa bo zaledwie 18 mm co jest bardzo dobrym wynikiem. Wykonana jest ze stopu aluminium i włókna węglowego. Wszystko to warzy tylko 1,88 kg, ale jak podaje producent z baterią 61 Wh i opcjonalnym dyskiem mSATA, czyli jak użyjemy podstawowej konfiguracji to pewnie 2 kg przekroczymy. Nie jest to jednak dużo jak na laptop z ekranem 15,6 cala.

Jak już zaczęliśmy o wyświetlaczu to warto dodać że jest on dotykowy i obsługuje 10 punktów jednocześnie - tyle ile mamy paluszków. Oczywiście szeroki kont widzenia i podświetlanie LED-owe. Do wyboru mamy dwie matryce. Pierwsza QHD+ o imponującej rozdzielczości 3200x1800px i druga oznaczona FHD o rozdzielczości pełnego HD czy jak kto woli Full HD - 1920x1080px. Oba panele objęte są gwarancją premium.

Jak omawiamy wszystko na zewnątrz to jeszcze powiedzmy o portach. Do dyspozycji mamy HDMI, mini DisplayPort, 3 porty USB 3.0 z technologią PowerShare, 1 port USB 2.0, czytnik kart pamięci typu 3 w 1,
1 port zestawu słuchawkowego czyli połączony port słuchawek i mikrofonu, tak zwane combo i wskaźnik czasu pracy baterii.

Z zewnątrz chyba omówiliśmy wszystko co najważniejsze więc idziemy do wnętrza nowego M3800 i omówimy podzespoły mające wpływ na wydajność a to przy pracy w CAD-owskich systemach 3D jak wiemy ma znaczenie.

Na pokładzie przywita nas Windows 8.1 Professional w wersji 64-bit. Do dyspozycji możemy mieć maksymalnie 16GB pamięci DDR3L. Na płycie głównej na pamięć przeznaczono 2 sloty DIMM. Ponadto wszystkim na płycie steruje chipset Intela HM87 Express.

W najlepszej konfiguracji stacja robocza jest wyposażona w procesor Intel Core i7 czwartej generacji, czyli dla konstruktora pracującego nad przeciętnymi projektami mocy obliczeniowej nie powinno zabraknąć.

Dzięki karcie graficznej NVIDIA Quadro z 2 GB pamięci uzyskamy duży wzrost wydajności w trakcie renderowania obrazów i tworzenia złożonych modeli z użyciem real view.

Warto jeszcze nadmienić że do pracy na biurku na pewno przyda się stacja dokująca aby uniknąć ciągłego podłączania i odłączania kabli. Dzięki stacji dokującej załatwimy to jednym klikiem. Do tego modelu stacji roboczej przeznaczona jest stacja dokująca Dell D3000 USB 3.0.

 Poniżej video prezentujące nową stacje roboczą Dell.

Źródło: Dell

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.