AKTUALNOŚCI

Okulary Epson Moverio BT-200 - świat w innym wymiarze

Dzięki okularom Moverio BT-200 zobaczysz świat w innym wymiarze. Firma Epson przedstawia swoje pierwsze urządzenie z systemem rzeczywistości rozszerzonej, którego możesz używać wszędzie. Te inteligentne okulary drugiej generacji powstały w oparciu o analizę sukcesu modelu BT-100, ale są o połowę mniejsze i o 60% od niego lżejsze — ważą tylko 88 g. Model BT-200 będzie dostępny od maja 2014 r. w cenie 699 EUR. Stwarza on nieograniczone możliwości dla deweloperów systemu rzeczywistości rozszerzonej, którzy chcą tworzyć aplikacje dla klientów indywidualnych i firm.

Ubrania i dodatki wyposażone w nowoczesne technologie to przyszłość – ocenia Karol Andruszkiewicz szef działu biznesowego w Polskim oddziale EPSON Europe. Nowe okulary Moverio mają pełen pakiet funkcji do obsługi rzeczywistości rozszerzonej i umożliwiają patrzenie na realny świat wzbogacony o efekty cyfrowe. Technologia detekcji, w tym kamera umieszczona z przodu, żyroskop, system GPS, kompas, akcelerometr, sprawia, że urządzenie precyzyjnie przetwarza ruch użytkownika i bodźce pochodzące z jego otoczenia.

Karol Andruszkiewicz, szef działu sprzedaży biznesowej w Polskim oddziale  Epson Europe, powiedział: „Ubrania i dodatki wyposażone w nowoczesne technologie stanowią segment rynku, który dynamicznie rozwija się na całym świecie. Prognozuje się, że jego wartość wciąż będzie rosła. Obecnie jest to 8 mld USD (2013 rok), a oczekuje się prawie 19 mld USD w 2017 roku. Wpisując się w ten ogólnoświatowy trend, zaprojektowaliśmy model BT-200. Te przystępne cenowo, okulary elektroniczne charakteryzują się tym, że treść wypełnia całe pole widzenia. To nie jest chwyt reklamowy, ale realna propozycja, ponieważ tego typu produkt oferujemy w sprzedaży już od 2011 roku”.

Wygodne aplikacje — dzięki specjalnie zaprojektowanym aplikacjom dostępnym w sklepie Moverio model T-200 można łatwo aktualizować, a ponadto jest on zgodny z platformą Android OS. Witryna dla deweloperów zostanie uruchomiona w lutym. Będzie tam można znaleźć narzędzia i informacje potrzebne do tworzenia aplikacji na urządzenie Moverio, które będzie dostępne w handlu od maja. Model BT-200 dobrze sprawdza się także jako wysokowydajne narzędzie do przeprowadzania wizualizacji różnego rodzaju, np. szkoleniowych, logistycznych, naukowych, medycznych, edukacyjnych, związanych z bezpieczeństwem i innych.

Użytkownicy mają do dyspozycji ekran o przekątnej 320 cali (812 cm) i o rozdzielczości qHD. Okularów można używać nie tylko w systemie rzeczywistości rozszerzonej, ale także do oglądania filmów 2D i 3D ze zintegrowanym dźwiękiem Dolby Digital Plus. Poznaj filmy, gry i aplikacje z zupełniej nowej strony. Łatwy w użyciu wielodotykowy touchpad umożliwia sterowanie urządzeniem, a dzięki dwurdzeniowemu procesorowi 1,2 GHz zainstalowanemu w urządzeniach Moverio aplikacje szybko się uruchamiają. Czas eksploatacji baterii wynosi 6 godzin, więc masz dostęp do dużych zasobów energii, gdy jesteś poza domem.

Połączenie z internetem za pośrednictwem Wi-Fi umożliwia pobranie aplikacji ze sklepu Moverio i zapisanie ich w pamięci wewnętrznej o pojemności 8 GB. Korzystając z karty SD, można zwiększyć pojemność pamięci do 32 GB. Model BT-200 można podłączyć do innych urządzeń, w tym do smartfonów, przy użyciu interfejsów Bluetooth 3.0, DLNA i Miracast.

Najważniejsze cechy:

Jedyne na rynku inteligentne okulary, które umożliwiają pełne wykorzystanie możliwości, jakie daje system rzeczywistości rozszerzonej

Wyświetlany obraz w rozdzielczości qHD o przekątnej do 320 cali

Łączność Wi-Fi, Bluetooth 3.0, USB OTG i Miracast

Wbudowane czujniki, w tym kamera, żyroskop, GPS, akcelerometr, kompas i mikrofon

Dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM

Pamięć wewnętrzna 8 GB z możliwością rozszerzenia do 32 GB za pomocą karty SD

Czas eksploatacji baterii — do 6 godzin

System operacyjny — Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich)

Kinowa jakość dźwięku dzięki zastosowaniu systemu Dolby Digital Plus

Kompaktowa i lekka konstrukcja

Wyświetlanie równoległe 3D

 

Źródło: Epson

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.