Poznaj nowe funkcje SOLIDWORKS 2021

AKTUALNOŚCI

AMD FirePro w nowym Mac Pro

AMD ogłosiła, że jej rozwiązanie podwójnej, profesjonalnej karty graficznej AMD FirePro zapewnia nowemu komputerowi Mac Pro niespotykany poziom wydajności. Karty graficzne AMD FirePro D300, D500 i D700 oferują wyjątkową moc obliczeniową i solidność sprzyjającą kreatywności i wydajności w pracy w szerokim spektrum zastosowań. Wraz z obsługą uznanego w branży OpenCL (Open Computing Laguage, tj. Języka Otwartego Programowania) użytkownicy Mac Pro mają możliwość natychmiastowej edycji wideo w pełnej rozdzielczości 4K i równoczesnego renderowania efektów w tle mając wciąż wystarczająco dużo mocy, żeby obsłużyć na raz trzy wyświetlacze 4K.

Te nowe karty graficznej AMD FirePro są skonstruowane na bazie siły nagradzanego projektu kart firmy AMD – Graphics Core Next, czyli architektury u samych podstaw zaprojektowanej do inteligentnego zarządzania zadaniami renderowania i przetwarzania. Kombinacja kart graficznych AMD FirePro i OpenCL – mocno wspierana przez zarówno Apple jak i AMD – została zaprojektowana do dostarczania potężnej wydajności obliczeniowej i graficznej w jednym, kompaktowym rozwiązaniu.

„Jesteśmy bardzo dumni mogąc oferować podwójną kartę graficzną AMD FirePro, w którą wyposażono nowy komputer Mac Pro, ażeby dać użytkownikom moc i wydajność, jakiej potrzebują dla bezkompromisowej twórczości i produktywności,” powiedział Matt Skunner, corporate vice president i general manager w Graphics Business Unite w AMD. „W AMD szczycimy się wysokiej jakości obsługą i rozwojem naszych profesjonalnych rozwiązań graficznych. Dzięki wsparciu przez nagradzaną technologię graficzną wierzymy, że użytkownicy komputerów Mac Pro doświadczą najlepszych rezultatów za sprawą kart graficznych AMD FirePro.”

„Jesteśmy bardzo podekscytowaniu widząc wydajność jaką nasi klienci DaVinci Resolve otrzymają dzięki podwójnej karcie graficznej AMD FirePro, w jaką wyposażono nowy komputer Mac Pro,” powiedział Grant Petty, CEO w Blackmagic Design. „To połączenie akceleracji OpenCL zapewnianej przez karty graficzne AMD FirePro z rewolucją jaką Mac Pro wprowadza na polu projektu komputerów stacjonarnych i ich wydajności będzie niesamowite dla profesjonalistów od wideo i filmów.”

„Naprawdę doceniamy fakt pracy z AMD w celu zmaksymalizowania wydajności MARI na nowym komputerze Mac Pro. Jego podwójna karta graficzna AMD FirePro dostarcza najlepszą wydajność w programie MARI,” powiedział Jack Greasly, MARI Product Manager w The Foundry.

Opcja podwójnej karty graficznej AMD FirePro dla komputera Mac Pro to 6 GB VRAM i do 2048 procesorów strumieniowych na każdą kartę graficzną zgrane z topową konfiguracją zdolną do uzyskania do 7 teraflopsów mocy obliczeniowej. Standardy OpenGL i OpenCL są zoptymalizowane dla systemu OS X® Mavericks, aby zmaksymalizować moc obliczeniową komputerów Mac Pro i jego podwójnej karty graficznej.

Źródło: AMD

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.