Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021

AKTUALNOŚCI

IntoSite w Fordzie

Ford wdraża nowe oprogramowanie Siemens wykorzystujące technologię Google Earth do wirtualnej eksploracji zakładów produkcyjnych i rozwijania globalnej współpracy przemysłowej

Ford Motor Company w ramach programu pilotażowego wdraża nowe oprogramowanie firmy Siemens umożliwiające wirtualną eksplorację zakładów produkcyjnych, dzięki czemu firma może usprawnić globalną współpracę i lepiej udostępniać swoje najlepsze praktyki.

Nowa aplikacja IntoSite w portfolio Tecnomatix® jest rozwiązaniem chmurowym opracowanym przy użyciu technologii Google Earth. IntoSite przechowuje trójwymiarowe modele zakładów produkcyjnych i pozwala użytkownikom na ich wirtualne eksplorowanie – aż do poziomu pojedynczych stanowisk roboczych – dzięki czemu można lepiej zrozumieć funkcjonujące procesy globalne. IntoSite zostało opracowane przez jednostkę organizacyjną zarządzania cyklem życia produktu (PLM) firmy Siemens.

„W systemie produkcyjnym Forda wciąż poszukujemy sposobów udoskonalenia standaryzacji na całym świcie” – powiedział John Fleming, wiceprezes zarządzający Forda ds. produkcji globalnej. „Oprogramowanie pilotażowe Siemens IntoSite pomaga nam w poznawaniu obszaru możliwości przyszłej komunikacji międzyregionalnej dotyczącej środowiska pracy”.

W każdej lokalizacji wirtualnej inżynierowie i inni członkowie zespołu mogą umieszczać pinezki – jak na mapie Google – i dodawać skojarzone z tymi pinezkami nagrania wideo, dokumenty lub obrazy. W ten sposób powstaje prywatna przestrzeń wirtualna, w której użytkownicy mogą łatwo zapisywać i udostępniać różne materiały, umożliwiając lepszą komunikację między fabrykami i innymi miejscami na całym świecie.

„Dzięki wykorzystaniu dobrze znanej platformy Google Earth możemy przyspieszyć adaptację i wdrożenie rozwiązania przez zespoły produkcyjne na całym świecie” – powiedziała Janice Goral, szefowa działu operacyjnego inżynierii produkcyjnej pojazdów. „Tak rozmieszczane i przesyłane informacje wspierają nasze wysiłki zmierzające do globalnego wyrównania szans i dobitniej przemawiają w świecie, gdzie komunikacja wizualna jest bardziej efektywna od poczty elektronicznej”.

Program pilotażowy IntoSite, początkowo badany w zakładach produkcyjnych Forda w Wayne w stanie Michigan, powinien przynieść dodatkowe korzyści dla Forda i jego globalnego zespołu produkcyjnego:

  • Wydajność: IntoSite daje możliwość przechowywania we wspólnej przestrzeni i uzyskiwania dostępu do dokumentów dotyczących określonych zagadnień, zamiast korzystania z wielu różnych systemów wewnętrznych. Usprawnia również proces współdzielenia dużych plików multimedialnych, które często wymagają korzystania z zewnętrznego oprogramowania do udostępniania lub używania dysków sieciowych z limitami rozmiaru i czasu przechowywania.

  • Globalizacja: Dając możliwość wirtualnego podróżowania do fabryk na całym świecie, IntoSite pomaga w łączeniu ze sobą odległych lokalizacji przez prezentację rzeczywistych widoków miejsc we wspólnej przestrzeni online.

  • Standaryzacja: Kluczowy element systemu produkcyjnego Forda, jakim jest standaryzacja, osiągnie wyższy poziom dzięki wprowadzeniu w aplikacji IntoSite funkcji udostępniania plików. Pomoże ona w rozwiązywaniu problemów produkcyjnych, ustanawianiu i współdzieleniu globalnych procesów oraz eliminowaniu niezgodności.

Siemens opracował IntoSite jako narzędzie dla profesjonalistów produkcyjnych, które pozwala przenosić się wirtualnie do dowolnej fabryki na świecie i eksplorować ją, a także uzgadniać, wspólnie zdobywać i dzielić się wiedzą. IntoSite daje producentom wirtualny dostęp do fabryk wraz z opcjami planowania produkcji, rozwiązywania problemów i dzielenia się najlepszymi praktykami w skali całego globu, bez potrzeby podróżowania w realnym świecie.

„Ford ma bardzo nowoczesne podejście do produkcji, czego najlepszym dowodem jest wprowadzenie IntoSite” – powiedział Zvi Feuer, starszy wiceprezes ds. oprogramowania inżynieryjno-produkcyjnego Siemens PLM. „Siemens i Ford współpracują od wielu lat, usuwając luki wiedzy pomiędzy inżynierią i produkcją. Wdrożenie IntoSite jest ostatnim krokiem tych działań i kolejnym przykładem, jak rozwiązania Siemens PLM umożliwiają producentom podejmowanie lepszych decyzji, których wynikiem są lepsze produkty”.

IntoSite daje łatwiejszy sposób dostępu do wiedzy przechowywanej w PLM i innych systemach IT, bez konieczności wykonywania zawiłych czynności związanych z korzystaniem z wielu różnych źródeł informacji w celu uzyskania pełnego obrazu fabryki. Usprawnia również współpracę, pozwalając na dzielenie się najlepszymi rozwiązaniami i pomysłami w środowisku społecznościowym pozbawionym sztywnych struktur. Oprogramowanie promuje też wymianę najlepszych praktyk stosowanych w lokalnych fabrykach z centralnym działem inżynierii i innymi fabrykami, co przyczynia się poprawy wydajności całej korporacji.

Źródło: Siemens PLM

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.