AKTUALNOŚCI

Projekt włoskiego mini jachtu

Włoskie biuro projektowe Italian Design Studio Lazzarini niedawno przedstawiło swój pierwszy projekt "mini jachtu". Capsula Jet to kompaktowy statek wodny o wymiarach 7.5 m długości oraz 3.5 m szerokości. Futurystyczny wygląd można dostosować do wielu celów, jak taksówka wodna, ambulans, łódź patrolowa lub do celów rekreacyjnych.

Kadłub lodzi została zaprojektowana i wykonana z włókna szklanego a napędzany jest jednym lub dwoma silnikami hydro-jet o mocy od 315 do 740 KM. Na pokładzie znajdziemy pulpit sterowniczy oraz część wypoczynkową w której mieści się aż 8 pasażerów. Tylną część wypoczynkową można dowolnie dostosować umieszczając w niej kuchnie, łazienkę, automatycznie otwierany dach. Kapsuła została wyposażona także w światła do żeglugi nocnej.

Biuro projektowe postarało się także o wizualizacje kilku koncepcji zastosowana Capsula Jet. Można ją przekształcić w zakamuflowany i opancerzony statek wojskowy, usługi ratownictwa medycznego lub wyposażony w głośniki statek imprezowy.

Cena kapsuły nie jest jeszcze znana.

Źródło: Italian Design Studio Lazzarini

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.