AKTUALNOŚCI

KeyShot 4.2 już jest

Producent programu do wizualizacji modeli 3D, firma Luxion, ogłosiła wydanie kolejnej aktualizacji programu. Najnowsza wersja to KeyShot 4.2.

Grupowanie

W KeyShot 4.2 została dodana możliwość łączenia poszczególnych części i podzespołów w grupy. Tworzenie nowych grup jest niezwykle proste. Aby dodać część do grupy, wystarczy ją do niej przeciągnąć i upuścić. Części mogą być również przenoszone z jednej grupy do drugiej. Dla celów nowej funkcjonalności, w programie zostało dodane nowe okno, co pozwala w swobodny sposób zarządzać grupami części.

Kontrola rdzeni procesora

Nowa wersja programu, posiada możliwość kontrolowania ilości używanych przez program rdzeni procesora. KeyShot może wykorzystywać 100% wszystkich dostępnych rdzeni, ale w przypadku, w którym chcemy przydzielić zasoby komputera również dla innych celów, wystarczy wybrać wartość z rozwijalnej listy, w ustawieniach programu. Minimalną wartością są 4 rdzenie.

Zmiana typu materiału

Teraz jest możliwa zmiana typu materiału wskazanych części z zachowaniem ich wyglądu. Następuje to poprzez wskazanie części na drzewie projektu, a następnie zdefiniowanie jednego z dostępnych typów materiału.

Rewizje sceny

KeyShot 4.2 oferuje możliwość zapisywania rewizji scen. Dzięki nowemu menadżerowi, podczas zapisu sceny, tworzona jest kopia aktualnych ustawień. Daje on możliwość przywrócenia wcześniejszego wyglądu sceny w przypadku, gdy nadpisane zmiany nie są pożądane przez użytkownika.

Szablony formatu

Również szablony wielkości okna, są dostępne podczas renderingu w czasie rzeczywistym. W ustawieniach projektu, dodano możliwość natychmiastowego zdefiniowania proporcji ekranu występujących w druku lub mediach cyfrowych. Ustawienia te, mogą być użyte poprzez pojedyncze kliknięcie na jedną ze zdefiniowanych wielkości. Dzięki temu zyskujemy pewność, że obraz wydrukowany lub wyświetlony na ekranie zachowa swoje proporcje.

Źródło: Datacomp

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.