ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

NVIDIA GRID vGPU

Bezpośredni dostęp do układu GPU, pełna kompatybilność ze sterownikami NVIDII oraz technologiami DirectX i OpenGL to jedne z najważniejszych zalet rozwiązania GRID vGPU. A od teraz dostęp do vGPU stał się łatwiejszy.

Od dziesięcioleci procesory graficzne NVIDIA zapewniają graczom niesamowite wrażenia. Profesjonaliści niemal równie długo używają grafik NVIDII do projektowania najróżniejszych rzeczy, począwszy od butelek napojów po naddźwiękowe samoloty. Z kolei obecnie, po raz pierwszy, firmy mogą zaoferować swoim pracownikom wszystkie korzyści wynikające z użytkowania nowoczesnych grafik, a to za sprawą technologii NVIDIA GRID vGPU.

Technologia GRID vGPU dostarcza wspólne, wirtualne układy GPU, które zapewniają identyczną, 100-procentową kompatybilność graficzną, na jaką użytkownicy mogą liczyć wykorzystując samodzielne układy GPU instalowane w komputerach.

Korzystając z vGPU użytkownicy mogą połączyć się wirtualnie i pracować na znanych aplikacjach, które mają bogate interfejsy wizualne - mowa o takich narzędziach jak Windows Aero, Microsoft Office 2013, HTML5, Adobe Photoshop, czy też Autodesk AutoCAD.

Andy Currid, Chief Architect of vGPU Technology, wyjaśnia w jednominutowym filmie jak działa technologia vGPU:

Dostęp do wirtualnej grafiki w trzech krokach

1. Aby skorzystać z NVIDIA GRID vGPU trzeba mieć platformę wyposażoną w układ NVIDIA GRID K1 lub K2 GPU. Lista certyfikowanych platform dostępna jest na tej stronie.

2. Następnie należy zainstalować najnowsze oprogramowanie tech preview firmy Citrix. Oprogramowanie dostępne jest dla każdego na tej stronie.

3. Ostatni krok polega na instalacji sterowników oraz aplikacji NVIDIA vGPU Manager.

Po udanej konfiguracji dla każdej maszyny wirtualnej przedzielona zostanie określona ilość pamięci graficznej z GPU za pośrednictwem narzędzia NVIDIA vGPU Manager. Następnie wszystkie polecenia graficzne będą bezpośrednio przekazywane w niezmienionej postaci ze sterownika graficznego NVIDII, który działa nominalnie w wirtualnej maszynie, do GPU za pomocą wirtualnego kanału I/O (wejścia/wyjścia), gdzie kolejno procesor graficzny rozdzieli poszczególne zadania pomiędzy użytkowników współdzielących GPU. W zależności od profili vGPU, maksymalnie 8 użytkowników może korzystać z jednego sprzętowego układu GPU.

Źródło: nvidia, GRID vGPU

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.