Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

SolidWorks 2014 zaprezentowany


Nowa wersja SolidWorks 2014 zapewnia znaczną wydajność i użyteczność, pozwalając firmom skupić się na innowacjach. Zwiększenie wydajności usprawnia przepływ pracy, a mobiloność umożliwia użytkownikom ponowne wykorzystanie danych bardziej dynamicznie, przyspieszając ich wymianę i przyczyniając się do rozwoju produktu. Dodanie wsparcia mobilnego dla urządzeń wyposażonych w systemy operacyjne Android i iOS pozwala ponad 2 100 000 użytkowników SolidWorks korzystać z projektów 3D w dowolnym miejscu i czasie.
 
Najnowsze badania rynkowe potwierdzają znaczenie estetyki produktu, w tym pierwszego zakupu przez klienta.Czy produkt jest maszyną przemysłową, smartfonem lub wyrobem medycznym, klienci pragną jego funkcjonalności i atrakcyjnego wyglądu. SolidWorks 2014 pomaga projektantom produktów przenieść swoje kreatywne pomysły od szkiców projektowych i obrazków do modeli 3D szybciej niż dotychczas, rozszerzając zestaw narzędzi projektowych do przeszktałcania ich w produkty siekrowane na rynek komercyjny.
 
"SolidWorks 2014 jest przykładem tego jak programiści słuchają swoich użytkowników, którzy chcą i potrzebują nowych funkcjonalności. Funkcje, takie jak "karta historii", pozwalają wielu użytkownikom w Enterprise PDM zobaczyć i śledzić najnowsze zmiany w projekcie za pomocą kliknięcia myszy, które są niezbędne w pracy grupowej.  Udoskonalone funkcje w złożeniach, widoczne jako wspólne wiązania widoczne w menu kontekstowym, oferują bardziej inteligenty wybór w odniesieniu do poprzenich rozwiązań, co wpływa na poprawę wydajności pracy ze złożeniami,” powiedział Michael Lewis, senior mechanical engineer w firmie Rethink Robotics.
 
Naszym obowiązkiem jest dostarcznie produktu, który uwzględnia wskazówki użytkwoników i chroni ich interesy." powiedział Bertrand Sicot, CEO SolidWorks Dassault Systèmes. "Wspieramy naszych użytkowników w dotarciu do doskonałości dając im ulepszenia, jakich potrzebują do walidacji i udostępniania swoich projektów - niezależnie od tego, czy jest to narzędzie technologiczne czy pomoagające dbać o środowisko naturalne", dodaje Bertrand.

SolidWorks 2014

Narzędzia do projektowania

  • Zaawansowana kontrola kształtu - nowa funkcjonalność splajnów, automatyczne skalowanie obrazu w szkicu i lepsza kontrola promieni pozwalają użytkownikom na tworzenie złożonych powierzchni i organicznych kształtów szybciej, łatwiej i z bardziej precyzyjnym sterowaniem.
 
 
 
  • Szybsze tworzenie rysunków - możesz dokumentację wykonać szybciej i zautomatyzowany sposób.
 
  • Zmiany w arkuszach blach - nowe funkcje umożliwiają szybsze tworzenie geometrii blach i lepsze generowanie danych wyjściowych do produkcji. Użytkownicy otrzymują lepszą kontrolę wykończenia  narożnikó oraz możliwość tworzenia żeber usztywniających.

 

Zwiększona wydajność

  • Komunikacja i współpraca - wsparcie dla urządzeń z systemem Android, użytkownicy mobilni mogą teraz poszerzyć swóje możliwości korzystania z urządzeń mobilnych .
  • Usprawnione szacowanie kosztów i raportowanie - użytkownicy mogą prowadzić kalkulację szybciej, przy ograniczonym konfigurowaniu, a następnie dane kosztowe skuteczniej łączyć w łańcuchu wartości biznesowej.

Lepsza wizualizacja

  • Zwiększona wydajność i wizualizacja złożeń - możesz budować złożenia szybciej i łatwiej z nowym szybkim paskiem kontekstowym i użyciem otworów "fasolowych". Podczas montażu w widokach przekroju, użytkownicy mogą włączyć lub wyłączyć wybrane elementy pozwalając na szybkie tworzenie bardziej imponujących widoków przekroju .
 

 

Zobacz pozostałe video >>>

Źródło: SolidWorks

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.