AKTUALNOŚCI

Nowa linia WACOM Intuos nie tylko dla profesjonalistów

Przeznaczona dla osób kreatywnych nowa linia produktów adresowana jest do większej grupy odbiorców poczynając od początkujących, poprzez fanów i entuzjastów aż po profesjonalistów. W czasie wprowadzania zmian produkty zostały zaprojektowane na nowo pod względem ergonomicznym i technicznym. Dodatkowo dla wygody i komfortu zostały poprawione funkcje bezprzewodowe i wielodotykowość, a produkty stały się jeszcze smuklejsze.

Intuos Pro

Intuos Pro to doskonałe narzędzie dla kreatywnych specjalistów, takich jak fotografowie, projektanci, czy artyści zajmujący się rysunkiem cyfrowym. Daje również entuzjastom możliwość osiągania profesjonalnych rezultatów.

Nowe piórko firmy Wacom Grip Pen wraz ze swoimi właściwościami, jak 2048 poziomów nacisku, rozpoznawanie siły nacisku o wartości jednego grama oraz rozpoznanie kątu nachylenia umożliwia artystom pracę tak dokładną, jak przy użyciu tradycyjnych pędzli i długopisów. Ulepszone gesty Multi-Touch pozwalają precyzyjniej ustawić i nawigować po urządzeniu, aby praca była jeszcze wygodniejsza.

Udoskonalone programowalne przyciski ExpressKeys oraz Touch Ring pomagają usprawnić pracę i zwiększyć  wydajność. Najczęściej używane skróty zostały umieszczone w zasięgu ręki, co uniezależnia urządzenie od klawiatury komputera. Funkcje Express View i Head-Up-Display (HUD) wyświetlają aktualne ustawienia na ekranie i znikają w ciągu kilku sekund, aby nie zakłócać procesu twórczego. Dodatkowo, spersonalizowane menu obrotowe umożliwia użytkownikom szybki dostęp do preferowanych funkcji poprzez hierarchiczne wyświetlanie menu.

Oburęczna i ergonomiczna konstrukcja tabletu Intuos Pro pozwala kreatywnym specjalistom na pracę w pełnym komforcie przez długie godziny. Bezprzewodowe akcesoria sprawiają, że urządzenie nie musi być podłączone przez cały czas pracy. Można go używać w dowolny sposób w odległości 10 metrów od komputera.

Intuos

Tablet Intuos zapewnia naturalny, łatwy i przyjemny sposób pracy dla początkujących i entuzjastów, którzy chcą wyrazić  swoją kreatywność. Wynosząc rysunek z poziomu pióra i kartki papieru na poziom cyfrowy, Intuos umożliwia użytkownikom rozpoczęcie pracy na komputerze poprzez szkicowanie, bazgranie, malowanie obrazu, edytowanie zdjęć czy zaprojektowanie kartki.

Korzystanie z eleganckiego, miękkniego w dotyku nowego pióra o bardziej stożkowym kształcie, przez co jest on dopasowane do dłoni, daje wrażenie używania tradycyjnych piór i pędzli oraz stwarza początkującym artystom możliwość dorysowywania nawet najmniejszych detali na rysunkach. 

Intuos posiada miłe dla oka metaliczne wykończenie oraz ergonomiczny i smukły design. Kolor znacznika pióra oraz  pierścienie mogą być zmieniane w zależności od nastroju lub stylu artysty. Dostępny jest również opcjonalny zestaw bezprzewodowy, dzięki któremu tablet jest mobilny i w prosty sposób można go używać zdalnie.

Uzupełnieniem linii Intuos oferowanej przez firmę Wacom jest niedawno wprowadzony na rynek Intuos Creative Stylus przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą rysować, szkicować i wizualizować swoje pomysły na iPadzie. Intuos Creative Stylus pozwala na naturalne, łatwe i autentyczne wrażenie pracy z tradycyjnym piórem z 2048 poziomami nacisku. Stylus jest kompatybilny z najlepszymi kreatywnymi aplikacjami na iPada i może odtworzyć uczucie artystycznej kontroli jakie mamy nad tradycyjnymi pędzlami czy flamastrami.

Inne produkty firmy Wacom przeznaczone do twórczości cyfrowej to m.in. tablety Cintiq Companion Creative i interaktywne ekrany piórkowe z rodziny Cintiq.

Dostępność i cena

Intuos Pro jest dostępny w czterech wersjach: małej (224,90 euro), średniej (349,90 euro), dużej (479,90 euro), oraz stylowej wersji Intuos Pro Special Edition w srebrnej ramce – idealnej dla ceniących dobre wzornictwo entuzjastów dostępnej w rozmiarze średnim w cenie 379,90 euro. Istnieją 4 modele w serii Inuos – Intuos Pen (69,90 euro), Intuos Pen & Touch Manga (99,90 euro), Intuos Pen & Touch S (69,90 euro) oraz Intuos Pen & Touch M (199.90 euro). Dodatkowy zestaw akcesoriów bezprzewodowych do tabletów Intuos dostępny będzie w cenie (39,90 euro). Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Źródło: Wacom

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.