Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021

AKTUALNOŚCI

Ręczny skaner 3D idealny dla CAD

Artec Spider to skaner 3D o wysokiej rozdzielczości, wysokiej dokładności i zdolności do pomiaru ostrych krawędzi. Dzięki tym cechom Artec Spider to perfekcyjne narzędzie dla rynku masowej produkcji oraz wzornictwa przemysłowego i wszędzie tam gdzie wysoka dokładność skanowania obiektów 3D oraz ostre krawędzie wraz ze skomplikowanymi detalami powierzchni muszą być idealnie zmierzone.

Ręczny skaner 3D Artec Spider nie wymaga żadnej kłopotliwej procedury kalibracji. Od samego początku urządzenie jest skalibrowane i gotowe do podjęcia zadań skanowania 3d. Skaner 3D Artec Spider nie wymaga też żadnych markerów do pomiaru obiektu. Co więcej Artec Spider nie wykorzystuje żadnej elektromagnetycznej technologii, a zatem metaliczne obiekty w otoczeniu nie interferują z nim podczas pomiarów i nie zakłócają wydajności urządzenia czy nie obniżają jego dokładności.

Uchwycenie nawet najbardziej skomplikowanej i bogatych w detale i kolor powierzchni obiektów oraz ludzi Artec Spider umożliwia szybką i precyzyjną digitalizację obiektów.

Artec Spider to perfekcyjne rozwiązanie idealnie nadające się do szybkiego prototypowania (rapid prototyping) i wytwarzania, a także idealnie nadaje się w zastosowaniach przemysłowych, medycznych, samochodowych (automotive), kontroli jakości, ochronie zabytków oraz projektowaniu graficznym.

Masa skanera 3D Artec Spider wynosi poniżej 1 kg dzięki czemu jest to urządzenie rzeczywiście przenośne. Ten ręczny skaner 3D jest szczególnie użyteczny wszędzie tam gdzie wymagany jest pomiar na zewnątrz, do którego trzeba dojechać, którego nie można przewozić. Jeśli wykorzystana zostanie dodatkowa bateria Artec okaże się, że urządzenie będzie mogło pracować przez kilka godzin bez dostępu do zasilania dzięki czemu proces skanowania okaże się bardzo komfortowy i przyjemny.

Skaner 3D Artec Spider potrafi zmierzyć aż do 7,5 klatki na sekundę. W każdej klatce zapisane są dane 3D. Dane zapisywane w klatkach mogą być automatycznie łączone dając pełen model 3D bez konieczności używania żadnych poleceń post-processingu.

Pomiar oraz równoczesna obróbka do 1 000 000 punktów na sekundę to szybkość z jaką skaner 3D Artec Spider potrafi pokonać w zasadzie każdy laserowy skaner 3D. Co więcej osiągana jest wysoka rozdzielczość skanu dochodząca do 0,15 mm i bardzo wysoka dokładność dochodząca do 0,03 mm

Źródło: 3D SPACE

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.