AKTUALNOŚCI

Superszybka drukarka 64 cale

Epson wprowadza na polski rynek nowy, odznaczający się wysoką szybkością model SureColor SC-S50610 z serii wielkoformatowych drukarek dla pracowni reklamy wizualnej. Drukarka SureColor SC-S50610 z podajnikiem nośnika z rolki o szerokości 162,6 cm (64 cale) i drukująca w 4 lub 5 kolorach (CMYK / CMYK + biały) wyznacza nowe standardy na rynku reklamy wizualnej do ekspozycji wewnętrznej i zewnętrznej.

Dzięki dwóm głowicom TFP (Thin Film Piezo) Epson i dwóm zestawom wkładów atramentowych drukarka SC-S50610 jest w stanie drukować z fantastyczną szybkością 51,2 m2 na godzinę, pozwalając pracowniom reklamy wizualnej, a także laboratoriom fotograficznym na zwiększenie wydajności produkcji wielkoformatowej.

Oprócz szybkości, model SC-S50610 oferuje obsługę szerokiej gamy nośników, łatwość obsługi, niski koszt eksploatacji i ma certyfikaty ekologiczne, co sprawia, że jest bardzo atrakcyjną propozycją dla użytkowników potrzebujących dużej wydajności.

Zaprojektowana z naciskiem na jak największą wydajność i jak najkrótsze przestoje drukarka SC-S50610 zawiera niezawodne podzespoły skonstruowane przez firmę Epson oraz ma wbudowaną suszarkę wydruków, która sprawia, że są one od razu gotowe do poddania dalszym procesom produkcyjnym. Instalacje o bardzo wysokiej przepustowości są standardowo wyposażane w dodatkowy układ suszenia.

Drukarka odznacza się wieloma ergonomicznymi rozwiązaniami, a także funkcjami, które ułatwiają i przyspieszają wykonywanie powtarzających się prac. Dzięki nowemu mechanizmowi podnośnika, do załadowania nowej rolki z nośnikiem wystarczy jedna osoba, a dźwignia ładowania nośnika jest dostępna zarówno od przodu, jak i od tyłu drukarki. Gdy rolka zostanie załadowana, SC-S50610 automatycznie optymalizuje naprężenie nośnika i wyrównanie głowic drukujących.

„Kolejny model z wielokrotnie nagradzanej serii SureColor, czyli SC-S50610, został zaprojektowany z myślą o zakładach potrzebujących drukarki, która jest w stanie szybko tworzyć wysokiej jakości wydruki. To bardzo elastyczne urządzenie i można na nim wytwarzać wszystko od plakatów, szyldów, transparentów, kasetonów, reklam na witryny i materiałów eksponowanych w punkcie sprzedaży, po folie do oklejania samochodów, ozdoby, etykiety i stoiska wystawiennicze” — mówi Tomasz Kuciński, Pro Graphics manager w polskim oddziale Epson. „Użytkownicy mogą tanio i dobrze drukować na folii winylowej, PCW i przezroczystej, papierze fotograficznym i różnych popularnych podłożach. Model pięciokolorowy pozwala im obniżyć koszty usług dzięki możliwości wytwarzania wysokiej jakości białych wydruków zarówno na ciemnych, jak i przezroczystych podłożach, takich jak reklamy na witryny” — dodaje.

W drukarce SC-S50610 stosowany jest atrament Epson UltraChrome GS2, zaprojektowany specjalnie z myślą o współpracy z nową generacją głowic drukujących TFP Epson. Jest on w stanie wytrzymać działanie światła przez trzy lata ekspozycji na zewnątrz bez laminowania*. Atrament UltraChrome GS2 jest bezzapachowy i nie zawiera niklu, dzięki czemu mniej szkodzi środowisku. Nie wymaga specjalnej wentylacji, w związku z czym drukarka SC-S50610 może być używana w pomieszczeniu biurowym, bez dodatkowej wentylacji..

Energooszczędność - spełniająca wymagania normy ENERGY STAR - powoduje dodatkowe obniżenie kosztów eksploatacji i zmniejszenie oddziaływania na środowisko drukarki SC-S50610.

Drukarka Epson SureColor SC-S50610 będzie dostępna w Polsce od września br. w cenie:
SureColor SC-S50610 (4C) – 22.995 € netto, SureColor SC-S50610 (5C) – 23.295 € netto

Gwarancja 12 miesięcy on site czyli w miejscu eksploatacji.

Najważniejsze cechy

 • Superszybka drukarka o szerokości 162,6 cm (64 cale) z dwoma głowicami drukującymi i dwoma zestawami wkładów atramentowych
 • Szybkość drukowania powyżej 51,2 m2 na godzinę
 • Wbudowana nagrzewnica i dodatkowy układ suszenia w standardowym wyposażeniu umożliwiają szybkie suszenie w wysokonakładowych instalacjach
 • Model 5-kolorowy (CMYK + biały) pozwala na wytwarzanie wydruków o wysokiej jakości na ciemnym lub przezroczystym nośniku (dostępny jest także model 4-kolorowy bez białego atramentu)
 • Drukuje na różnych nośnikach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 162,6 cm
 • Podnośnik z tyłu urządzenia do ładowania rolki z nośnikiem przez jednego operatora
 • Dźwignia ładowania nośnika jest dostępna zarówno od przodu, jak i od tyłu drukarki
 • Automatyczne naprężanie podłoża
 • Łatwe ustawienie podłoża
 • Sprawdzona głowica TFP Epson
 • Maksymalna rozdzielczość 1440 x 1440 dpi
 • Trwałe wydruki — wytrzymują działanie światła przez trzy lata ekspozycji na zewnątrz bez laminowania*
 • Ulepszony atrament jest oznaczony skandynawską ekoetykietą z łabędziem, nie wymaga wentylacji i nadaje się do użytku w pomieszczeniu biurowym
 • Energooszczędność spełniająca wymagania normy ENERGY STAR
 • Łącza Ethernet i USB

Opcjonalny układ podawania do ciężkich rolek o masie do 80 kg

Źródło: Epson

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.