AKTUALNOŚCI

EUROTOOL czyli technologiczna jesień w Krakowie

Bogaty przegląd firm, cenne kontakty, branżowe nowości, tematyczne salony i ciekawy program towarzyszący - tak w skrócie można opisać jedno z najważniejszych spotkań przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, jakim niewątpliwie są Targi EUROTOOL®. Połączenie Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® z towarzyszącymi im Salonami tworzy kompleksową platformę spotkań oraz wymiany doświadczeń dla tysięcy specjalistów, inżynierów oraz decydentów z polskich oraz europejskich zakładów przemysłowych, jednocześnie stając się idealnym medium pośredniczącym w podpisywaniu nowych kontraktów.

Salon Technologii CAx – przyszłość na wyciągnięcie ręki!

Podczas ubiegłorocznej edycji wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom firm z branż towarzyszących przemysłowi takich jak oprogramowanie CAx, inżynieria odwrotna czy szybkie prototypowanie. Firmy te prezentując swoiste know-how, koncepcje technologiczne i możliwości wdrożenia nowych systemów nie korzystają w pełni z tradycyjnej formuły targowej, a ich stoiska często przyćmiewane są przez ofertę dużych i atrakcyjnych wizualnie maszyn prezentowanych na sąsiednich stoiskach. W odpowiedzi na oczekiwania klientów zorganizowaliśmy Salon Technologii CAx, skupiony wokół Strefy Wiedzy – miejsca prezentacji technicznych oraz prelekcji dotyczących najnowszych rozwiązań przemysłowych. W ten sposób nasi wystawcy mogli zaprezentować swoje rozwiązanie szerokiemu gronu zainteresowanych (co drugi klient targów poszukując nowych technologii odwiedził Strefę Wiedzy) oraz przeprowadzić owocne spotkania na stoisku.

Jako wystawca na krakowskich targach jestem pierwszy raz. Jestem bardzo zadowolony z tegorocznej edycji targów, wszystko było w porządku, drugi i trzeci dzień były pracowite. Osobiście uważam, że na te Targi nie musi przychodzić bardzo dużo osób, ważne jest to, żeby ludzie, którzy tutaj przyjdą byli naprawdę zainteresowani. Na targach EUROTOOL® pojawiają się ludzie, którzy mają sprecyzowane oczekiwania, wiedzą czego szukają, to mi się bardzo podoba. - Łukasz Majewski, ProSolutions

Salon Technologii CAx skierowany jest do przedsiębiorców chcących w pełni zautomatyzować procesy produkcyjne i wyprzedzić technologicznie konkurencję poprzez skrócenie czasu potrzebnego na przebycie drogi od pomysłu do gotowego wyrobu. Jest to propozycja dla inżynierów pragnących maksymalizować korzyści płynące z użytkowania systemów komputerowego wspomagania prac inżynierskich.

W skład zakresu tematycznego Salonu wchodzą:

  • Wzornictwo przemysłowe, oprogramowanie dla projektantów
  • Oprogramowanie metrologiczne i pomiarowe, inżynieria odwrotna, przetwarzanie obrazu.
  • Oprogramowanie inżynierskie (CAD, CAM, CAE, CIM).
  • Oprogramowanie do symulacji i modelowania procesów technologicznych
  • Oprogramowanie naukowo-techniczne i obliczeniowe.
  • Technologie szybkiego prototypowania RP oraz RT.
  • Oprogramowanie do wspomagania zarządzania procesami (ERP, MRP, PLM, MES, MOM).
  • Urządzenia i programy do wirtualizacji (cyfrowe prototypowanie, rzeczywistość wirtualna).

Odnotowaliśmy bardzo duże zainteresowanie naszymi prezentacjami i dużo większą frekwencję niż na podobnym wydarzeniu w Sosnowcu, gdzie również jesteśmy partnerem merytorycznym. Bardzo nam zależy, aby inspirować inżynierów młodego pokolenia i pokazywać  im, że to jest element innowacyjnej gospodarki opartej na wiedzy – stąd nasza wizyta na Targach EUROTOOL®. - Jan Bis, Stowarzyszenie ProCAx

To właśnie połączenie tradycyjnej formy wystawienniczej w tematycznym salonie z odbywającymi się nieustanie pokazami zaowocowało ogromnym zainteresowaniem Salonem Technologii CAx, dowodząc, że polskie firmy gotowe są inwestować w innowacyjność.

Salon Kooperacji Przemysłowej – sprawdzona recepta na sukces!

Trzy lata temu jako pierwszy ośrodek targowy w Polsce wprowadziliśmy do kalendarza targowego targi dla podwykonawców. Formuła stoisk kooperacyjnych została doskonale przyjęta przez usługodawców, którzy do tej pory, aby zaprezentować możliwości swojego parku maszynowego i znaleźć kooperantów szukali tego typu targów poza granicami Polski. Prezentacja oferty kilkutysięcznemu gronu branżowych zwiedzających na w pełni wyposażonym, modułowym stoisku w rozsądnej cenie to główny powód nieustannie wzrastającej popularności Salonu Kooperacji Przemysłowej. Umożliwia on firmom świadczącym usługi z zakresu obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy modernizacji maszyn efektywną promocję swojego zakładu oraz bezpośrednie dotarcie do międzynarodowego grona zwiedzających, poszukujących kooperantów i podwykonawców w Polsce. Salonowi Kooperacji Przemysłowej towarzyszą spotkania kooperacyjne. Dzięki współpracy z Inkubatorem Technologicznym ze Stalowej Woli oraz Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową pierwszego dnia targów w godzinach wieczornych wystawcy Salonu wezmą udział w Międzynarodowym Forum Inwestycyjno-Kooperacyjnym w Konsulacie Generalnym Niemiec, w którym wezmą udział przedsiębiorcy z Niemiec poszukujący partnerów kooperacyjnych z Polski.

Atrakcyjny program towarzyszący

Jak co roku targom towarzyszyć będą wykłady i prezentacje przeprowadzone przez światowej klasy specjalistów. Gości targów zapraszamy na seminarium z zakresu obróbki cieplnej narzędzi, organizowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej z Warszawy oraz na XII Forum Inżynierskie – „Komputerowe systemy inżynierskie – zastosowania, rozwój, nauczanie, wdrażanie” organizowane przez Stowarzyszenie Upowszechniania Inżynierskich Systemów Komputerowych ProCAx. Ponadto tegoroczną edycję Targów uświetni Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna INTELTRANS 2013 – „Wiedza i zarządzanie przedsięwzięciami w inżynierii produkcji” zorganizowana przez Politechnikę Krakowską, Polską Akademię Nauk oraz Targi w Krakowie. Tematyka konferencjiobejmie zagadnienia dotyczące przedsięwzięć inwestycyjnych, restrukturyzacyjnych, systemów projektowania konstrukcyjnego i technologicznego, projektowania systemów produkcyjnych i eksploatacji wyposażenia technologicznego.

Źródło: Targi w Krakowie

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.