Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

TECHJET wspierał Trójmiejski Turniej Robotów

TECHJET – wiodący dostawca maszyn do cięcia wodą na polskim rynku był jednym ze sponsorów Trójmiejskiego Turnieju Robotów. Turniej to wydarzenie, które od pięciu lat gromadzi miłośników robotyki z całej Polski. Tak było i tym razem.

120 młodych konstruktorów z całej Polski wzięło udział  w Trójmiejskim Turnieju Robotów, który na Politechnice Gdańskiej odbył się już po raz piąty. Zaprezentowano różne roboty i każdy, niezależnie od wieku i umiejętności mógł spróbować swoich sił w ich konstrukcji.

O tym, że stworzenie robota to ciężka robota wiedzą młodzi konstruktorzy, którzy z powodzeniem tworzą sprytnych, mechanicznych zawodników. Inteligentne maszyny, które potrafią walczyć, znaleźć wyjście z labiryntu i w przyszłości być może ułatwią nam codzienne życie.

W tej edycji entuzjaści robotyki walczyli w 9 kategoriach. Wśród nich min. twórcy robota ENOVA, który w tym roku podczas Mistrzostw Europy w Wiedniu okazał się najlepszy.

Oprócz robotów-zawodników są także takie, które jak mówią  ich twórcy - mają zmieniać świat. Półroczny Dominik to robot stworzony przez licealistów z Tczewa. Ma głowę, ręce i przypomina człowieka - bo jest dla człowieka.

Każdy z tych robotów ma swoje zadanie, niektóre mają nas wyręczać. Nikt jednak nie wyręczy konstruktorów, którzy za rok chcą pochwalić się kolejnym pomysłem. Dlatego już  dzisiaj mają ręce pełne roboty.

W tym roku, jednym ze sponsorów Trójmiejskiego Turnieju Robotów była firma TECHJET – wiodący dostawca maszyn do cięcia wodą (waterjetów) na polskim rynku. TECHJET, mający swoją siedzibę w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, przygotował dla zwycięzców Turnieju statuetki wycięte za pomocą waterjeta. Takich nagród, wyciętych ze stali o grubości 4 mm., powstało 34 egzemplarze.

- Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wspierać to wydarzenie oraz organizatorów Trójmiejskiego Turnieju Robotów. Jako firma zaangażowana w nowoczesne technologie, w tym technologię cięcia wodą, czujemy się w obowiązku uczestniczyć w tym ważnym dla gdańskich studentów wydarzeniu – mówi Adam Cegielski, współwłaściciel firmy TECHJET.

Źródło: TECHJET

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.