Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Geomagic Design czyli najnowsza wersja Alibre Design 2013

Zmiana nazwy jest konsekwencją dołączenia oprogramowania oraz zespołu tworzącego Alibre Design do większej, znacznie bardziej doświadczonej grupy 3D Systems Geomagic. Ta przemiana zapowiada ogromne korzyści zarówno dla obecnych, jak i przyszłych użytkowników programu.

3D Systems Geomagic posiada praktyczną wiedzę i technologie z zakresu takich dziedzin jak modelowanie dotykowe 3D, inżynieria odwrotna, skanowanie, czy oprogramowanie do kontroli zgodności produktów z projektem. Dostęp do tak szerokiego wsparcia nieuchronnie przyspieszy rozwój kolejnych wersji Alibre Design, a właściwe już Geomagic Design.

Nowa wersja Geomagic Design wprowadza szereg zmian, udogodnień i rozwiązań, które z całą stanowczością znajdą zastosowanie podczas codziennej pracy w programie.

Zmiany w interfejsie, pojawiające się z każdą kolejną wersją programu, to niemalże już tradycja. Mimo dotychczasowej łatwości poruszania się w środowisku programu, dodatkowo podczas uzupełniania niezbędnych danych, uaktywnienie kolejnej do uzupełniania komórki podąża za użytkownikiem.

W połączeniu z nowymi przyciskami "zatwierdź", pozwalającymi na wielokrotne dodawanie operacji bez konieczności ponownego wywołania narzędzia oraz skalowalnymi oknami dialogowymi, interfejs programu stał się jeszcze bardziej inteligentny.

Zmiany pojawiły się również dla często używanych opcji, takich jak Otwórz/Importuj (Geomagic Design 2013 rozpoznaje czy plik jest otwierany czy importowany), czy Zapisz jako (dodatkowe okienka do zaznaczania pozwalają na wygodniejsze podejmowanie decyzji czy plik ma zostać nadpisany czy utworzony na nowo).

Współpraca pomiędzy użytkownikami Geomagic Design jest jeszcze bardziej dokładana, a wszystko dzięki nowej możliwości tworzenia Archiwum (opcja zastępuje Alibre STP) czy dodatkowym opcjom podczas eksportowania do STL.

Geomagic Design gwarantuje zwiększoną wydajność pracy poprzez szybsze wyświetlanie informacji o wymiarach w czasie rzeczywistym na pasku stanu programu. Zwiększono również wydajność obsługi obrazów rastrowych.

Zmiany w funkcjonalności programu

W nowej wersji położono największy nacisk na zmiany w dokumentacji technicznej oraz module do projektowania elementów blaszanych.

Pełną dokumentację techniczną modeli o zmiennej geometrii można dodatkowo wzbogacić o takie rozwiązania jak widok przekroju – kład, czy wyrwanie w modelu 3D.

Nowe opcje dodane do dokumentacji technicznej, np. widok cieniowany, nie tylko pozwolą na lepsze zrozumienie wizji projektanta, ale i znajdą zastosowanie podczas tworzenia dodatkowych materiałów dla klientów, takich jak instrukcje obsługi czy materiały marketingowe.

Więcej wybranych zmian w dokumentacji technicznej można znaleźć tutaj.

Dzięki dodaniu nowej funkcji w module projektowania elementów blaszanych, ilość koniecznych kroków do wykonania części jest teraz kilkakrotnie mniejsza. Zaginanie z użyciem szkicu pozwala na zaprojektowanie blach, wcześniej niemożliwych do wykonania.

Działanie nowego narzędzia dobrze oddaje poniższy przykład:

W opinii wielu specjalistów decyzja o włączeniu Alibre Design do gamy produktów 3D Systems Geomagic to bardzo dobry krok dla rozwoju programu. Dostęp do zachwycających technologii obecnych w Geomagic, plasuje Geomagic Design jako produkt z najwyższej półki.

Wszystkich zainteresowanych kierujemy na stronę, gdzie można znaleźć więcej informacji o jednym z najlepszych obecnie rozwiązań w dziedzinie oprogramowania CAD 3D.

Źródło: Datacomp

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.