Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań

AKTUALNOŚCI

Płyta główna dla stacji roboczych z obsługą wielu kart graficznych

Konstrukcja zaprojektowana z myślą o obsłudze mocnych i elastycznych konfiguracji kart graficznych wykorzystywanych przez grafików, projektantów i badaczy naukowych – to cecha charakterystyczna wprowadzanej na rynek płyty głównej do stacji roboczych ASUS P9X79-E WS. Została wyposażona w siedem gniazd PCI Express 3.0 i może obsługiwać do czterech dwuslotowych kart graficznych jednocześnie. Wyróżnia się wysoką wydajnością zasilania, ulepszonym systemem chłodzenia oraz szybką pamięcią masową. W płycie zastosowano rozwiązanie ASUS Dr Power, które zapobiega nagłemu wyłączaniu się komputera.

Stworzona do zadań specjalnych

Z płytą główną P9X79-E WS użytkownicy mogą korzystać z układów 4-way NVIDIA® GeForce® SLI™ lub AMD CrossFireX™ oraz zainstalować siedem jednoslotowych kart graficznych lub cztery dwuslotowe. Wysoka rozszerzalność płyty P9X79-E WS umożliwia korzystanie z komponentów PCI Express, RAID i SSD.

Monitorowanie statusu systemów zasilania

W stacjach roboczych stosuje się najczęściej duże zasilacze, które zapewniają stabilność i ciągłość pracy. ASUS Dr. Power oferuje monitorowanie statusu zasilania w czasie rzeczywistym z natychmiastowym powiadamianiem użytkownika o wystąpieniu problemów, np. niewystarczającej lub niestabilnej dostawy prądu. Dołączone oprogramowanie informuje o problemach z zasilaniem i pozwala zapobiegać nagłym przerwom w pracy. Co więcej zapisuje wszystkie dane zanim nastąpi odcięcie zasilania. Wbudowany wyświetlacz LED pokazuje kody błędów w przypadku, gdy ponowne uruchomienie systemu nie jest możliwe. Przekłada się to na szybsze i sprawniejsze rozwiązywanie problemów technicznych.

Efektywna łączność sieciowa

W nowej stacji roboczej znajdziemy dwa porty Intel® Ethernet zarządzane kontrolerem Intel® i210. Taka konstrukcja pozwala na dwukrotne zwiększenie przepustowości przy jednoczesnym obniżeniu latencji i liczby traconych pakietów. Użytkownicy otrzymują dostęp do szybszej, stabilniejszej i bardziej kompatybilnej łączności sieciowej oraz ogólne zwiększenie wydajności systemu. Warto pamiętać, że wbudowany Ethernet wykonuje zadania związane z siecią niezależnie od procesora, nie zmniejszając mocy obliczeniowej.

Wydajność energetyczna i ulepszone chłodzenie

P9X79-E WS posiada wytrzymały, 10-warstwowy obwód drukowany oraz kondensatory o zwiększonej wytrzymałości. Płytę wyposażono w cyfrową kontrolę zasilania ASUS DIGI+ VRM dla procesora i pamięci oraz moduł EPU, który umożliwia osiągnięcie wydajności energetycznej rzędu 91% przy obciążeniu procesora na poziomie 30%-80%. Zastosowany w niej system chłodzący nie wykorzystuje wentylatorów. Ciepło odprowadzane jest przez miedziane przewody. Tego typu rozwiązania zwiększają żywotność sprzętu, stabilność działania i cichą pracę.

Szybka pamięć masowa i transfer danych

Funkcja ASUS SSD Caching II zapewnia szybsze działanie pamięci masowej i całego systemu. Dzięki obsłudze wielu dysków SSD możliwe jest tworzenie kilku różnych konfiguracji, np.: z jednym dyskiem SSD i jednym dyskiem twardym, czy dwoma dyskami SSD i dwoma dyskami twardymi. Porty USB 3.0 zapewniają nawet 10-krotnie szybszy transfer danych, niż USB 2.0. P9X79-E WS posiada sześć portów SATA 6Gbit/s oraz dwa porty eSATA na przednim panelu.

Źródło: Asus

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.