ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

SolidPlant - instalacje rurowe w SolidWorks

SolidPlant to obecnie najnowszy dostępny na rynku kompleksowy system do projektowania instalacji przemysłowych. SolidPlant korzysta z mechanicznego CAD'a 3D - SolidWorks i rozwiązań stosowanych podczas projektowania instalacji przemysłowych bezproblemowo je łącząc.

Wcześniejsze pokolenia inżynierów pracujące w środowisku 2D CAD nie miały zbyt wielu narzędzi do wyboru w procesie projektowania instalacji przemysłowych. Dzięki oprogramowaniu SolidPlant, które przenosi inżynierów w świat projektów 3D, dając im możliwość zastosowania wielu zaawansowanych funkcji ułatwiających i skracających proces projektowania.

Jeśli środowisko SolidWorks nie jest ci obce i projektujesz instalacje przemysłowe, SolidPlant jest doskonałym rozwiązaniem dla ciebie, natomiast ci, którzy nie mieli styczności z SolidWorks powinni spróbować rozwiązania jakie daje połączenie SolidWorks i SolidPlant, a będzie to dla nich prawdziwym zaskoczeniem.

Bazy danych połączeń rurowych

Bardzo ważnym elementem projektowania instalacji przemysłowych jest współpraca środowiska 3D z bazami danych. Rozumiemy, że inżynierowie projektujący instalacje przemysłowe nie lubią tracić czasu na tworzenie i zarządzanie bazami danych.

Podczas przygotowania bazy z ogromną ilością danych jest wymagane od nas wiele wysiłku, co wymusza ogromną staranność by dane były spójne. SolidPlant zapewnia doskonałe narzędzia umożliwiające inżynierom tworzenie baz danych tak łatwo, jak jest to możliwe bez utraty dokładności. SolidPlant jest zwolennikiem koncepcji : „Właściwe rozwiązania już za pierwszym podejściem”.

Kreator zabudowy

SolidWorks posiada rozbudowane narzędzia do projektowania konstrukcji stalowych. Jednak SolidPlant daje więcej narzędzi do tworzenia przestrzennej zabudowy zakładów przemysłowych w łatwiejszy i bardziej efektywny sposób. Tworzenie schodów, barierek ochronnych, poręczy pochłania dużo czasu i wysiłku. SolidPlant upraszcza tworzenie tych podzespołów poprzez specjalne kreatory zabudowy w których wystarczy kilka szybkich kliknięć by stworzyć komponent.

Kreator podzespołów

SolidWorks to doskonałe narzędzie do tworzenia modeli podzespołów. SolidPlant zawiera generatory typowych podzespołów, które są potrzebne do tworzenia zabudowy zakładów przemysłowych, takich jak: zbiorniki, schody, poręcze, rampy, wymienniki ciepła i wieże. Poprzez przyjazny interfejs użytkownika inżynier może dodać zwężki, redukcje do każdego dowolnego komponentu instalacji przemysłowej. Odbywa się to w bardzo intuicyjny sposób.

Jeżeli współpracujesz z innymi kontrahentami którzy projektują podzespoły dla ciebie, jednak nie znają SolidWorks nie jest to przeszkodą dla SolidPlant. Oprogramowanie pozwala na import modeli powstałych w innych systemach CAD 3D. Za pośrednictwem standardowych formatów, takich jak IGES, ACIS, Parasolid lub innych, na których import pozwala SolidWorks. SolidPlant zapewnia kompleksowe narzędzie do przypisywania dokładnych współrzędnych importowanych modeli. Jest to najważniejszy wymóg, aby móc automatycznie generować trasy instalacji rurowych.

ISOGEN & PCF export

SolidPlant umożliwia eksportowanie danych do formatu PCF pozwalając na współpracę z innymi aplikacjami, tak więc będziesz mógł eksportować instalacje rurowe do systemów pozwalających na przeprowadzenie analizy naprężeń w rurociągach, takich jak AutoPIPE lub Ceasar II. SolidPlant pozwala na automatyczne tworzenie izometrycznych rysunków instalacji rurowych według standardu ISOGEN.

Orurowanie

Tradycyjny routing (ręczne tworzenie trasy). Najbardziej czasochłonny „klasyczny sposób” budowy projektowania. Ta metoda pozwala na tworzenie trasy rurowej część po części: rura, zawór, każdy element z osobna.

Półautomatyczna routing. Metoda ta jest połączeniem pomiędzy ręcznym i automatyczny tworzeniem tras. Narzędzie, które proponujemy pomoże w o wiele łatwiejszy sposób zaprojektować złożony system rurociągów. Wiemy, czego inżynierowie od nas wymagają – chcą by system był jak najbardziej prosty i elastyczny ale jednocześnie zachowywał jak największą dokładność.

Automatyczny routing. Narzędzie to pozwala konstruktorowi na projektowanie trasy w sposób szybszy niż kiedykolwiek. Zaledwie 2 kliknięcia (od i do) poprzez zdefiniowaną część. Następnie system generuje automatycznie trasę korzystając z bazy danych specyfikacji rur zaimplementowanych do systemu.

Inteligentne dopasowanie. SolidPlant posiada funkcję inteligentnego dopasowania, która pozwala na zmianę rozmiaru lub wstawienie nowej gałęzi rury poprzez proste przeciągnięcie i upuszczenie w dowolne miejsce na rurze. Funkcja ta automatycznie umieszcza dopasowania. Gdy wydłużamy rurę, dopasowania zmieniają się.

Narzędzia zwiększające produktywność

Istnieje wiele narzędzi które dodaliśmy do systemu takie jak:

  • Rury z izolacją
  • Dopasowanie rur
  • Mocowania, Podpory rur
  • Wyszukiwarka właściwości
  • Rury pochyłe

Narzędzia te są bardzo ważne dla ułatwienia sposobu projektowania. Słuchając potrzeb inżynierów projektujących instalacje przemysłowe w pierwszej kolejności uwzględniliśmy ich opinie, co było konieczne, by dostosować oprogramowanie do ich potrzeb. Teraz są one do waszej dyspozycji w oprogramowaniu Solidplant.

Źródło: www.SolidPlant3D.com

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.