Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań

AKTUALNOŚCI

Nowa generacja drukarek 3D serii profesjonalnej ProJet 3510 amerykańskiej firmy 3D Systems

Już teraz dostępnych jest 8 nowych modeli drukarek 3D serii ProJet 3510, o zwiększonych możliwościach i wydajności druków, które wykorzystują nowoczesną technologię opatentowaną przez 3D Systems Multi-Jet Modeling (MJM).

Urządzenia z nowej serii są łatwe w obsłudze, posiadają unowocześnioną głowicę drukującą, nowy zaawansowany system zarządzenia materiałem, który pozwala zminimalizować zużycie materiału a przez to obniżyć koszty produkcji. Gwarantem jakości urządzeń jest 5 letnia gwarancja producenta.

Kolejnym udogodnieniem w nowych drukarkach jest intuicyjny panel dotykowy. Wszystkie te cechy sprawiają, że drukarki ProJet 3510 są w stanie produkować wysokiej jakości funkcjonalne modele plastikowe oraz woskowe, z nieporównywalną wydajnością, odwzorowaniem szczegółów oraz jakością powierzchni.

Do nowej profesjonalnej serii ProJet 3510 dostępne jest również 9 materiałów o ulepszonych parametrach wytrzymałościowych oraz  temperaturowych. Materiały dedykowane do różnych zastosowań mogą być stosowane w urządzeniach wymiennie. W gamie materiałów znajdziemy m.in. woskowy materiał jubilerski, super wytrzymały materiał do modeli funkcjonalnych czy materiał o właściwościach odlewniczych.

 

Seria drukarek fotopolimerowych

ProJet SD 3510, ProJet HD 3510 i HD 3510plus drukują precyzyjne i wytrzymałe modele idealnie nadające się do testów funkcjonalnych, szybkiego prototypowania narzędzi i produktów w zastosowaniach mechanicznych, oraz jako modele wizualne do zastosowań projektowych.

 

Seria drukarek woskowych

Urządzenia ProJet CP 3510 to niezwykłe narzędzie umożliwiające szybką produkcję, poprzez bezpośrednie tworzenie gotowych woskowych wzorców odlewniczych o praktycznie każdej geometrii. Elementy o wyjątkowej precyzji wykonania oraz gładkiej powierzchni znajdują zastosowania w niemalże każdej gałęzi przemysłu. Elementy wykonane na drukarce ProJet CP 3510 stosowane są do odlewania średnich i dużych części mechanicznych do silników, pneumatyki, przemysłu lotniczego i energetycznego, produktów jednostkowych na zamówienie oraz rekonstrukcji i innego sprzętu ciężkiego.

Urządzenia ProJet CPX 3510 i CPX 3510plus umożliwiają masową produkcję woskowych mikrodetali do odlewania biżuterii, elementów odzieżowych, modeli  do zastosowań medycznych, oraz prototypów dla branży elektronicznej, a także elementy kolekcjonerskie, figurki, repliki itp.

 

Modele z najwyższej półki nowej serii produktów ProJet 3510 potrafią nakładać warstwy materiał o grubości zaledwie 16μm, co przekłada się na doskonałą jakość powierzchni i odwzorowanie szczegółów. Proste czynności eksploatacyjne zostały jeszcze bardziej ułatwione, dzięki zastosowaniu znacznie większych pojemników z materiałem, które umożliwiają ciągłą pracę urządzenia nawet przez 72 godziny. Drukarki 3D są łatwe w obsłudze, ciche, ekonomiczne stworzone z myślą o pracy w biurze, laboratorium i centrum projektowym.

Seria drukarek 3D  ProJet 3510 to profesjonalne, precyzyjne i niezwykle pomocne narzędzia dla projektantów, inżynierów, handlowców, artystów, architektów oraz naukowców.

Źródło: CAD-MECH

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.