Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Interfejs Windows Aero a wydajność SolidWorks

Począwszy od wydania systemu Windows Vistai kontynuując na Windows 7, Microsoft uwzględnił interfes Aero począwszy z Home Premium do Ultimate. Interfes Aero maja na celu zapewnić bardziej estetyczny wygląd (podobno Aero oznacza Authentic, Energetic, Reflective and Open… myślałem, że wybrali tą nazwe dlatego, że była fajna…). Charakterystyczne cechy wizualne interfejsu Aero to subtelne animacje i półprzezroczyste szklane okna, które można personalizować. Można wybrać kolor z dołączonej palety kolorów lub utworzyć własne odcienie za pomocą miksera kolorów.  Jednakże, aby cieszyć się w pełni wymaga on dużej ilości zasobów w porównaniu do starych okien tematów podstawowych.

 

Jeżeli używasz SolidWorks to NIE WYŁĄCZAJ INTERFESU AERO!

Po pierwsze tak naprawdę nie ma potrzeby z punktu widzenia wydajności, aby wyłączyć interfes Aero na stacjach roboczych SolidWorks. Jeśli używasz karty graficznej, która jest certyfikowana do uruchomienia SolidWorks, będzie miał wystarczająco dużo mocy, aby uruchomić interfes Aero. Podstawowe bądź wyłączenie Aero jest przeznaczone do systemów, które nie mają dedykowanych kart graficznych.

Ale jest jeszcze inny, ważniejszy powód, aby zachować kompozycje Aero na stacji roboczej, nawet jeśli system Windows posiada podstawowe tematy. Ponieważ brak włączonej kompozycji przeznacozny jest dla systemów pozbawionych GPU (Graphics Processing Unit) oraz powoduje wyłączenie niektórych ustawień akceleracji 3D w systemie Windows. Takiej ustawienie będzie miało katastrofalny wpływ na działanie SolidWorks.

Także, nawet jeśli jesteś wielkim fanem Windows 2000, nie przełączaj na standardową kompozycje.

Autor: Łukasz Siwiec

Źródło: CNS Solutions

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.