AKTUALNOŚCI

Praktyczne ćwiczenia do NX 8.5

Jak krok po kroku przejść przez proces tworzenia sprężyny falistej w 3D? Jak wykorzystać w praktyce Technologię Synchroniczną? Na te i wiele innych pytań odpowiada najnowsze wydawnictwo „Ćwiczenia NX 8.5” wydane przez wrocławską firmę GM System. Ten podręcznik może pomóc każdemu projektantowi korzystającemu z oprogramowania firmy Siemens.

Książka "Ćwiczenia NX 8.5" przeznaczona jest dla użytkowników rozpoczynających pracę z systemem NX i poszukujących informacji na temat zastosowań Technologii Synchronicznej - rewolucyjnego rozwiązania przeznaczonego do modelowania i modyfikacji geometrii. Dzięki niej projektowanie 3D jest dużo łatwiejsze, a sam proces modelowania zajmuje znacznie mniej czasu niż w tradycyjnych systemach.

Lektura książki „Ćwiczenia NX 8.5” umożliwiła mi zapoznanie się z oprogramowaniem, na którym dotychczas nie miałem okazji pracować. Moja wiedza na temat NX 8.5 była oparta wyłącznie na prezentacjach i artykułach zamieszczonych w Internecie. Krótkie, podstawowe zestawy ćwiczeń zawarte w książce pomogły mi na szybkie zapoznanie się zarówno z interfejsem programu, jak i podstawowymi metodami modelowania – mówi Kamil Ostalski, konstruktor oprzyrządowania z firmy Wimar.

Ćwiczenia przydadzą się również doświadczonym użytkownikom NX, którzy chcieliby przybliżyć sobie nowe funkcjonalności systemu NX 8.5 w zakresie modelowania. Publikacja została opracowana jako zbiór ćwiczeń projektowych prezentujących różne metody modelowania z wykorzystaniem rozwiązań NX. Uwzględniono w nich zagadnienia modelowania bryłowego, synchronicznego modelowania powierzchniowego, modelowania części blaszanych, edycji synchronicznej oraz parametryzacji modelu i wykorzystania zaawansowanych możliwości NX w zakresie generowania krzywych przestrzennych.

Ćwiczenia projektowe zostały opracowane w formie przewodnika, który krok po kroku przeprowadza użytkownika przez kolejne etapy procesu projektowego. Poszczególnym krokom towarzyszą komentarze do wykorzystywanych poleceń i narzędzi, dzięki czemu opracowanie to skutecznie pełni rolę szkoleniową, łącząc w sobie cechy zwięzłej instrukcji do ćwiczeń i praktycznego podręcznika CAD.

Podręcznik został wydany w ramach nowej serii wydawniczej Biblioteka GM System, skierowanej do studentów, nauczycieli akademickich oraz praktyków. Pozycja „Ćwiczenia NX 8.5” jest dostępna w sprzedaży w firmie GM System oraz przez formularz na stronie www.gmsystem.pl

Źródło:

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.