Warsaw Industry Week
Konferencja dla Narzędziowni TOOL-SHOP 2018
CADNews
Wypróbuj Solid Edge za darmo
Polska Grupa Użytkowników SolidWorks

AKTUALNOŚCI

Panie kochają i kupują tablety

Kobiety są bardzo otwarte na nowości technologiczne – coraz chętniej kupują elektronikę użytkową, wśród której ważne miejsce zajmują urządzenia mobilne. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy ASUS, niemal co czwarta polska użytkowniczka tabletu lub notebooka deklaruje, że zakupu sprzętu dokonała w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy. Podobna liczba respondentek stwierdziła, że w ciągu najbliższych 6 miesięcy dokona takiego zakupu.

Dla kobiet urządzenia mobilne są już  nie tylko przydatnym narzędziem, ale coraz częściej elementem stylu. Jak pokazuje badanie SW Research, przeprowadzone na zlecenie ASUS Polska, w przeciągu ostatniego pół roku w ręce co czwartej respondentki trafił nowy tablet lub notebook. Co więcej, prawie 25% badanych kobiet zadeklarowało, że planuje zakup tego typu urządzenia w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Kobiety pokochały mobilne urządzenia, które nie tylko stanowią dla nich realne wsparcie w intensywnym życiu codziennym, ale często również podkreślają ich styl.

Podczas wyboru urządzenia mobilnego panie rzadziej niż panowie patrzą na specyfikację czy markę. Kobiety również rzadziej posiłkują się recenzjami na specjalistycznych portalach i opiniami innych użytkowników sieci. Zdecydowanie większą wagę przywiązują do wyglądu i designu urządzenia. Częściej niż panowie zwracają też uwagę na promocje w miejscu zakupu, opinie i rekomendacje znajomych oraz chętniej korzystają z pomocy sprzedawcy w sklepie, w którym dokonują zakupu.

„Współczesna kobieta w pełni wykorzystuje możliwości, jakie stwarzają urządzenia mobilne. Szczególnie tablety, które szturmem podbijają polski rynek, znajdują nad wyraz wiele fanek. Kompaktowość i poręczność tych urządzeń sprawia, że stają się one doskonałym rozwiązaniem dla aktywnych pań. Co ciekawe, coraz więcej użytkowniczek tabletów czy notebooków, to bardzo świadome konsumentki – doskonale wiedzą czego oczekują od urządzeń mobilnych. Panie częściej kupują również akcesoria – to głównie dla nich przygotowujemy różne wersje kolorystyczne etui na tablety” – mówi Monika Grabowska, PR Manager ASUS Polska.

Rok 2013, okrzyknięty przez branżę IT rokiem tabletów, to bardzo dobra okazja, by zamiast tradycyjnego bukietu podarować bliskiej pani stylowy tablet.

Źródło: Asus

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.