AKTUALNOŚCI

Poznańskie meble miejskie na arena DESIGN

Mediolan, Berlin, Bruksela - teraz czas na Poznań! Innowacyjna ławka uliczna, praktyczny ogrzewacz do rąk oraz nowoczesne miejskie siedzisko - te i inne elementy będzie można podziwiać od 5 marca na arena DESIGN, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (pawilon nr 5). 

Ekspozycja "Perspective_s from Poznań" składa się zarówno z mebli miejskich, jak i wielu innych ciekawych rozwiązań stworzonych przez młodych projektantów z Poznania.

Meble miejskie zaprojektowane przez poznaniaków zostały już pokazane na największych Targach Wzornictwa na Temporary Museum for New Design w Mediolanie, w Berlinie na DMY International Design Festiwal oraz na Design September w Brukseli. Po pokazach na scenie międzynarodowej nadszedł czas na Polskę. Meble poznańskich projektantów były częścią głównej wystawy podczas Gdynia Design Days. Zauważone i podziwiane prace designerów, na zaproszenie organizatorów, były też częścią wystawy w Galerii SOHO w Warszawie oraz w Cieszynie. Teraz staną się częścią ekspozycji arena DESIGN, która odbędzie się na terenie MTP. Na wystawie "Perspective_s from Poznań" znajdzie się kilkanaście oryginalnych projektów, które ukazują nowoczesne spojrzenie młodych ludzi na architekturę miasta przy zachowaniu jej uniwersalnego charakteru.

Wystawa ma przekonać, że design może być wizytówką miasta, a przy tym pozwolić na polepszenie funkcjonowania przestrzeni publicznej. Miasto Poznań mocno pretenduje do miana stolicy polskiego designu. To tutaj młodzi ludzie mogą rozwijać swoją kreatywność, zarówno na szczeblu uczelnianym, jak i amatorskim. Poznań pozwala na to, aby młodzi ludzie przy wykorzystaniu zróżnicowanego tła architektonicznego mogli indywidualnie wpływać na kształt uniwersalnych urządzeń użytkowych.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Projekt "Design z Wielkopolski - promocja kultury regionu" realizowany jest w ramach działania 6.2 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji arena DESIGN 2013 jest design ergonomiczny - projektowanie w służbie człowiekowi. W czasie trwania imprezy odbędzie się wiele interaktywnych spotkań, warsztatów oraz konkurs TOP DESIGN. O ergonomii, co-designie, designie mówić będą specjaliści, ergonomiści i projektanci z kraju i Europy. Planowane są również wystawy ukazujące ergonomiczne projektowanie w skandynawskim stylu.

Źródło: Poznań.pl

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.