AKTUALNOŚCI

Drukowanie 3D wkracza do świata smartfonów

Infinite Dreams, wielokrotnie nagradzany producent gier mobilnych, poinformował świat elektronicznej rozrywki o rewolucyjnych możliwościach aplikacji Let’s create! Pottery. Dzięki innowacyjnej technologii wydruku 3D, użytkownicy programu mogą postawić na półce zaprojektowane przez siebie małe dzieła sztuki.

Let’s create! Pottery to unikatowa aplikacja, która pozwala wyciszyć się i pobudzić wyobraźnię. To również doskonała forma odpoczynku i odreagowania stresów dnia codziennego. Gracz wciela się w rolę artysty, którego zadaniem jest tworzenie przepięknej ceramiki. Rzucona na garncarskie koło glina pod wpływem dotyku gracza przeistacza się w prawdziwe dzieła sztuki. Podczas zabawy nie tylko nadajemy kształt glinianym wyrobom, ale również przechodzimy przez pełny proces wypalania ceramiki aż do późniejszego ozdabiania jej i kolorowania.

Stworzone przez graczy przedmioty można publikować na specjalnym internetowym portalu (www.potterygame.com), gdzie artyści oceniają i komentują swoje prace. Dotychczas za pomocą aplikacji Let’s create! Pottery zaprezentowano ponad ćwierć miliona wirtualnych dzbanków o unikatowych na skalę światową wzorach i kształtach. Aplikacja wraz z witryną stanowi swoistą ucieczkę od codziennego zgiełku i pośpiechu, dając wyciszenie i radość z tworzenia.

Gliwickie studio postanowiło zrobić krok dalej w procesie wizualizacji własnych pomysłów. Dzięki współpracy z francuską firmą Sculpteo, użytkownicy aplikacji otrzymali możliwość wydrukowania trójwymiarowego modelu swojego dzieła. Wirtualne projekty stały się materialnym produktem, który można postawić w domu na półce lub podarować komuś w prezencie.

“Jesteśmy podekscytowani faktem, że wspaniała aplikacja od Infinite Dreams dołącza do świata trójwymiarowego wydruku. Transformacja wirtualnych przedmiotów w prawdziwe przedmioty to jest właśnie to, czym zajmujemy się w Sculpteo na co dzień. Jesteśmy dumni, że razem prezentujemy nowe możliwości użytkownikom smartfonów i tabletów.”- zachwyca się Clement Moreau, CEO firmy Sculpteo.

Proces tworzenia oraz zamówienia własnej kompozycji jest intuicyjny i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Aplikacja pozwala korzystać z ogromnej biblioteki wzorów oraz kolorów, które wystarczy umiejętnie ze sobą zestawić, tworząc unikatowy przedmiot.

Następnie model trafia na osobiste konto użytkownika (logowanie przy użyciu konta Facebooka – brak długiej rejestracji) w portalu z którego można dokonać zamówienia. Wystarczy wybrać tylko wielkość modelu, podać dane do wysiłki oraz wybrać jeden z kilku modeli płatności (PayPal, karta kredytowa, przelew bankowy) aby już po 48 godzinach podziwiać stworzony za pomocą przestrzennej drukarki trójwymiarowy dzbanek.

Jesteśmy podekscytowani możliwością dzielenia się kreatywnością "Let's create! Pottery" z ludźmi na całym świecie. Dzięki partnerstwu z firmą Scultpeo, łączymy dwie innowacyjne technologie – dotykowy ekran tabletu lub smartfona z drukowaniem obiektów 3D. Użytkownicy aplikacji mogą w prosty sposób sprawić prezent przyjaciołom lub zaskoczyć rodzinę tworząc nowy element dekoracyjny swoich domów. Teraz tylko wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem - wyjaśnia Artur Starzyk, PR & Marketing Manager Infinite Dreams.

Co ciekawe, rok temu specjalnie przygotowana wersja Let’s create! Pottery, została użyta do wizualizacji przepięknej średniowiecznej ceramiki w słynnym Singapurskim muzeum MEMA. Odwiedzający wystawę mogli spróbować swoich sił w tworzeniu i dekorowaniu glinianych dzbanków na ogromnych 32 calowych ekranach dotykowych LCD i w ten sposób poczuć rzemiosło minionych czasów.

Warto również dodać, że aplikacje z serii Let’s create! Pottery dostępne są na platformach Android, iOS, Symbian, Nintendo DS, Nintendo Wii oraz Mac OS X. Jak do tej pory aplikacja trafiła w ręce ponad 5 milionów użytkowników, stając się jednym z największych hitów polskiego producenta i zdobywając pierwsze miejsce w kategorii „Rozrywka” w ponad 50 krajach na świecie. Wspaniała trójwymiarowa grafika oraz intuicyjne dotykowe sterowanie dostarczają niesamowitych wrażeń każdemu, kto zetknie się z aplikacją na dowolnej platformie.

 

Źródło: Infinite Dreams

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.