Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań

AKTUALNOŚCI

Palette CAD Technika Meblowa – automatyzm w korpusie.

Palette CAD to program wyposażony w moduł automatycznego tworzenia korpusów. Narzędzie służy do zaawansowanej konfiguracji mebli skrzyniowych.

Korzystając z „Konfiguratora korpusu” otrzymujemy możliwość modyfikacji wielu parametrów. Pierwszy etap to wskazanie wymiarów korpusu, ustalenie łączenia formatek a także grubości formatek. W zależności od potrzeb, formatki mogą mieć nadaną jedną grubość lub różną dla wszystkich płyt.

W kolejnych dwóch zakładkach ustawiamy rodzaj frontu i pleców. Do wyboru mamy wszystkie najbardziej popularne sposoby łączenia np.: nakładane, wręgowane wpuszczane, na gierunek. Prócz tego mamy możliwość ustawienia wszystkich możliwych odstępów, dylatacji i fug. Wszystkie te narzędzia pozwalają na dostosowanie korpusu do własnej produkcji.

Dalsze ustawienia umożliwiają  dodanie cokołu o odpowiednich wymiarach i ułożeniu. Możemy także nadać występy poszczególnym formatkom (lewa, prawa, góra, dół,) W razie potrzeby zastosowania listw montażowych, możemy je również dodać z poziomu konfiguratora.

Zwieńczeniem konfiguracji jest automatyczne wstawienie łączników, które możemy także edytować  według własnej filozofii produkcji.

Stworzony w ten sposób korpus jest możliwy do edycji w każdym momencie niezależnie od etapu projektu. Odpowiednio zedytowany korpus możemy zapisać i w późniejszych pracach projektowych wykorzystywać. Wszystkie formatki można bezpośrednio wysłać do obróbki CNC.

Źródło: Palette CAD

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.