ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

NVIDIA ogłasza listę prelegentów na konferencję GTC 2013

Firma NVIDIA ogłosiła listę światowej klasy prelegentów, którzy wygłoszą przemówienia na czwartej dorocznej konferencji technologii wspieranych przez procesory graficzne (GTC), która odbędzie się w centrum konferencyjnym McEnery w amerykańskim San Jose w dniach 18 – 21 marca.

Jen-Hsun Huang, prezes i współzałożyciel firmy NVIDIA omówi rosnący wpływ technologii GPU na gry komputerowe, naukę, przemysł,media i rozrywkę, projektowanie oraz inne dziedziny, w przemówieniu otwierającym konferencję, we wtorek 19 marca o godzinie 9:00 lokalnego czasu (17:00 czasu środkowoeuropejskiego).

W środę 20 marca, Erez Lieberman Aiden, pionier badań z dziedziny genomiki, przedstawi swoje osiągnięcia w pracy nad sekwencjonowaniem ludzkiego genomu w obrazie trójwymiarowym – technologii, która ułatwi poznanie zachowań poszczególnych genów i podstawowych procesów biologicznych ludzkiego organizmu. Aiden wyjawi w jaki sposób jego zespół wykorzystał procesory graficzne do przyspieszenia procesu analizy ogromnej ilości danych genomicznych i przeprowadzenia symulacji fizycznego procesu składania genomów, ułatwiając zrozumienie ekspresji genów, które to informacje stały się dostępne dla tysięcy naukowców.

W czwartek, 21 marca, wystąpi Ralph V. Gilles, wiceprezes działu projektowania produktów oraz dyrektor i prezes marki SRT (Street and Racing Technology) w Chrysler Group LLC, który jest odpowiedzialny za stworzenie jednych z najbardziej innowacyjnych produktów firmy. Gilles przybliży kulisy branży motoryzacyjnej i opowie, w jaki sposób procesory graficzne przyczyniły się do usprawnienia każdego kroku procesu projektowania – od tworzenia wstępnych projektów koncepcyjnych, przez wszystkie etapy tworzenia prototypu, po montaż i marketing gotowego produktu. Dowiemy się również, w jaki sposób Chrysler Group wykorzystuje procesory graficzne i najnowsze technologie do tworzenia lepszych, bezpiecznych samochodów i skrócenia czasu niezbędnego do wprowadzenia swoich produktów na rynek.

„Konferencja GTC stała się najważniejszym wydarzeniem dla profesjonalistów, którzy wykorzystują procesory graficzne do przyspieszenia swojej pracy”, powiedział Ujesh Desai, wiceprezes działu marketingu w firmie NVIDIA. „Stworzyliśmy tę imprezę, aby umożliwić ekspertom wymianę poglądów i wyników swoich badań i GTC 2013 zapowiada się pod tym względem na najlepszą edycję w historii.”

Informacje o prelegentach na konferencji GTC 2013 

Erez Lieberman Aiden jest adiunktem na Wydziale Genetyki w Baylor College of Medicine oraz na Wydziale Nauk Komputerowych przy Instytucie Matematyki Stosowanej i Obliczeniowej Uniwersytetu Rice. Jest on również głównym badaczem w Centrach Doskonałości CUDA w uczelniach Baylor i Rice, a także członkiem prestiżowego Harvard Society of Fellows. Aiden jest wynalazcą metodysekwencjonowania genomów w trzech wymiarach, którą stworzył we współpracy z zespołem odpowiedzialnym za utworzenie pierwszej trójwymiarowej mapy ludzkiego genomu w 2009 r.

Za swoje badania otrzymał wiele nagród, w tym wyróżnienie na liście największych dwudziestu „Przełomów biotechnologicznych, które odmienią medycynę” magazynu Popular Mechanics,  nagrodę Lemelson-MIT dla najlepszych studentów wynalazców, nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Fizyków za najlepszą rozprawę doktorską z dziedziny fizyki biologicznej, a także członkowstwo w rankingu TR35 magazynu Technology Review, który wyróżnia najlepszych 35 innowatorów poniżej 35 roku życia.

Ralph V. Gilles jest wiceprezesem działu projektowania produktów oraz dyrektorem i prezesem marki SRT (Street and Racing Technology) w Chrysler Group LLC. Ralph dołączył do poprzedniej firmy Chrysler Corporation w 1992 roku i od tego czasu wykorzystywał swoją bogatą wiedzę akademicką z dziedziny sztuki użytkowej i zarządzania firmą w różnych jej działach. Kieruje również charytatywną inicjatywą Chrysler African American Network oraz zasiada w radzie ds. międzynarodowej różnorodności kulturowej firmy Chrysler.

Giles otrzymał wiele wyróżnień akademickich i branżowych, w tym Michigan State University Eli Broad Graduate School of Management Young Alumni Achievement Award, Automotive Hall of Fame Young Leadership & Excellence Award, NV Magazine Innovation Award, Black Engineer of the Year President’s Award oraz N’Digo Foundation’s “N’Design” Award. Ukończył studia MBA na Uniwersytecie Stanowym Michigan, a także posiada tytuł licencjata sztuk pięknych wzornictwa przemysłowego Wyższej Uczelni Nauk Kreatywnych w Detroit.

Źródło: NVIDIA

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.