Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

CoroMill 316 z opcją wewnętrznego podawania chłodziw.

System wymiennych części roboczych CoroMill 316 to wyjątkowo uniwersalne rozwiązanie obróbkowe, które może być stosowane do frezowania czołowego z dużymi posuwami, frezowania rowków, interpolacji śrubowej, frezowania występów, profilowania i fazowania krawędzi przedmiotów z materiałów od ISO P po ISO S.

 

Sandvik Coromant wprowadza do rodziny CoroMill 316 nowe części robocze umożliwiające wewnętrzne podawanie chłodziwa, usprawniające odprowadzanie wiórów i zwiększające bezpieczeństwo obróbki

Od 1 marca 2013 w tym wydajnym systemie dostępne są części robocze z otworami do wewnętrznego podawania chłodziwa.

Chłodziwo w obróbce superstopów żaroodpornych, tytanu i stali nierdzewnej bywa stosowane ze względu na konieczność schładzania strefy skrawania i usprawnienia odprowadzania wiórów. Powtórne przecinane i zakleszczające się wióry są często przyczyną niskiej jakości wykończenia powierzchni, uszkodzeń krawędzi skrawającej i złamania narzędzia.

CoroMill 316 z precyzyjnie rozmieszczonymi otworami do wewnętrznego doprowadzania chłodziwa gwarantuje optymalne podawanie cieczy obróbkowej, znacznie sprawniejsze odprowadzanie wiórów i bezpieczniejszy przebieg obróbki niż inne rozwiązania z zewnętrznym podawaniem chłodziwa.

System CoroMill 316 umożliwia zakładom produkcyjnym szybką, łatwą i dokładną zmianę warunków obróbki, tj. typu frezu, promieni naroża, liczby ostrzy, geometrii i gatunku materiału skrawającego. Frezy trzpieniowe CoroMill® 316 mogą być używane nawet do frezowania powierzchni bocznych w pięciu osiach, co zazwyczaj wymaga stosowania narzędzi stożkowych dla zapewnienia stabilności obróbki na długim wysięgu.

Źródło: Sandvik Coromant

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.