Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań

AKTUALNOŚCI

Polskie marki w czołówce najlepiej sprzedających się tabletów

Według zestawień sklepu internetowego Agito.pl, sprzedaż tabletów w grudniu 2012 roku  
w porównaniu do grudnia 2011  wzrosła prawie 20-krotnie (o 1950%)! Klienci najchętniej wybierali sprzęt polskich producentów - w czołówce najczęściej kupowanych produktów znalazły się takie marki jak Modecom czy GoClever.

 

„Wyniki naszych zestawień wyraźnie pokazują, że mijający rok i najbliższe miesiące to czas tabletów, zwłaszcza tych w atrakcyjnych cenach. Na rynku tabletów swoją okazję wykorzystały rodzime marki, takie jak GoClever, Kiano czy Modecom. Coraz mocniej do świadomości klientów przebija się też chiński Ainol” – komentuje Patryk Wojtas, manager produktu w Agito.pl

Ogromna popularność tabletów nie jest przypadkowa i wynika z oczekiwań dzisiejszego konsumenta. Liczy się dla nas wygoda i funkcjonalność. Chcemy mieć nie tylko intuicyjne, ale i coraz bardziej funkcjonalne gadżety, za pomocą których odczytamy maile, sprawdzimy najnowsze wiadomości  
w Internecie, obejrzymy film czy przeczytamy książkę. Te same funkcje posiada zarówno smartfon jak i netbook, a jednak dla bardzo wielu osób ten pierwszy jest zbyt mały, a drugi zbyt nieporęczny. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest więc tablet.

 

„Wraz ze wzrostem sprzedaży tabletów, sukcesywnie spada zainteresowanie netbookami. Biorąc pod uwagę powyższy okres, sprzedaż tych urządzeń spadła u nas o niemal 80%” – komentuje  
Piotr Michalski, manager produktu Agito.pl.

Bezsprzeczną  zaletą tabletów jest czas pracy na baterii, zwykle kilka godzin dłuższy niż w przypadku mini-komputerów. Za ich kupnem na pewno przemawia również waga i rozmiar – są po prostu wygodne i idealnie sprawdzają się np. w podróży. W wyposażeniu tabletów coraz częściej znajdują  
się GPS lub modem 3G, które znacznie podnoszą funkcjonalność tego urządzenia, zapewniając dostęp do Internetu niemal z każdego miejsca. Dodatkowo, w przypadku polskich marek, tablety mają wejście USB, czego często brakuje w przypadku o wiele droższych sprzętów.

Cena to wciąż jeden z najważniejszych parametrów, który w większości przypadków decyduje  
o wyborze tabletu. Dlatego też najlepiej sprzedające się na Agito.pl tablety w okresie przedświątecznym to Modecom FreeWAY TAB 7 i Goclever Tab T76 GPS TV, których cena nie przekracza 500 zł.

Źródło: Agito.pl

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.